Innostuin vaelluksesta viime vuonna Lofooteilla ja tarkoitus olisi lähteä kokeilemaan ens viikonloppuna
jonkinmoista päivävaellusta Länsirannikolla.
Kertokaas kohteita, joissa olisi pitkospuita, nuotiopaikkoja, vettä ja korkeutta, Rauman ja Vaasan välillä. Seitsemisen tiedän, entä onko Merenkurkun saaristossa joku paikka?
Päiväretkiä
2
1152
Vastaukset 2
- hiking-girl
katsomassa www.luontoon.fi
Sieltä pitäisi jotain löytyä....- retkeilijätär
Merenkurkun saaristo tarjoaa ilman omaa venettä liikkuvalle aika niukasti mitään...toisaalta Vaasan saaristo on yliarvostettua, koska yhtä hienoa meriluontoa löytyy muualtakin ja helpommista maastoista. Suosittelisin esim. Maksamaan Västerön vaellusreittiä, joka on Vaasasta pohjoiseen. Itse olen saanut hienoimmat rannikkoluontoelämykseni yksinkertaisesti etsimällä kartoilta rakentamattomia rantoja. Usein sieltä on löytynyt joku hieno rantojensuojelualue tm.
Myös Yyteri-Preiviikissä on pitkiä luontopolkuja, joilla on hyvät palveluvarusteet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll21990Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514833- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560