eli siis tuohon vanhempaan ilmajäähdytteiseen valkoisella kopalla olevaan tepaan tarttisin räjäytyskuvia jos joltakulta löytyis!
Terhi 5hv
5
569
Vastaukset
vielä jos olisi tiedossa mistä tuohon saisi tiivisteitä ainakin kampikammion alempi stefa on kaput ja samallahan ne muutkin vaihtas...
niin ja vesipumpunpyörälle olis käyttöä vanha kun on entinen, mihin tuo kone sitä nyt ikinä tarviikaan...pakokaasujen jäähdytykseen ja vaimentamiseen???- -Terhin kanssa soudellut-
Aikaisemmissa jutuissa oli osoite johonkin varaosafirmaan etsippäs sieltä. Ainakin siipipyöriä ja tiivisteitä sai sieltä. Googlettele niin löytyy.
Tarkista onko vesireikä porattu. Ensimmäisissä valkokoppaisissa Export-malleissa oli alakerran sihdin takana oleva reikä poraamatta. Vesi ei siis päässyt edes siipipyörälle asti. Sihdin alla oli siis vain perän kiinnitysmutteri, ei vesireikää. Ohjauslaakeri kuumeni ja jäykistyi eikä kone jaksanut kuumana kunnolla käydä. Minulla oli just tälläinen 'laatupeli'. Se oli sitä suomalaista huolellisuutta ja osaamista. -Terhin kanssa soudellut- kirjoitti:
Aikaisemmissa jutuissa oli osoite johonkin varaosafirmaan etsippäs sieltä. Ainakin siipipyöriä ja tiivisteitä sai sieltä. Googlettele niin löytyy.
Tarkista onko vesireikä porattu. Ensimmäisissä valkokoppaisissa Export-malleissa oli alakerran sihdin takana oleva reikä poraamatta. Vesi ei siis päässyt edes siipipyörälle asti. Sihdin alla oli siis vain perän kiinnitysmutteri, ei vesireikää. Ohjauslaakeri kuumeni ja jäykistyi eikä kone jaksanut kuumana kunnolla käydä. Minulla oli just tälläinen 'laatupeli'. Se oli sitä suomalaista huolellisuutta ja osaamista.tuosta minunkin koneesta moinen reikä puuttua, pitänee porata se sinne niin pääse vesi kulkeen sen mitä kulkee. kiitti vinkistä!
ai ja osatkin löytyivät.
Vielä jos joku viitsisi kertoa oikean kärkivälin niin ei tarttis arpoo niin kovasti ja ehkä lähtis helpommin käyntiin...? :) tuo väli kun vaikuttaa siihen avautumiskulmaan joka taas vaikuttaa syttyennakkoon.
no tässäpä taas tällä kertaa, piutää mennä rassaamaan tuo kaasari vielä auki...
- kapesa
Leppävirralla on jotain osaa soita 0400-578033
- syttytulppa
tähän olisi passeli? ittellä ei ole mitään hajua, kun lojunut nurkissa ilman tulppaa tosipitkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3492997Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011463En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841292- 1081291
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591235- 481135
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi781037Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24931- 33837