tummentunut seinä

Kyseessä tiilitalo, olohuoneessa on seinän yläosassa ikäänkuin "katolta valunut" tummentumaa tullut seinään.

Likaa kosteusvauriota vai mitä ihmettä?
Seinä on betonia, seinässä myös pientä lohkeilu-viirua alaspäin.
1645
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

yläpohjaan ja tarkista tilannetta sieltäkin käsin. Jos ei selviä, lienee aiheellista avata rakenteet siltä kohdin ja selvittää vuoto tai vuodon mukaan tuoma lika(?)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä johtuu? kirjoitti:

Kyseessä tiilitalo, olohuoneessa on seinän yläosassa ikäänkuin "katolta valunut" tummentumaa tullut seinään.

Likaa kosteusvauriota vai mitä ihmettä?
Seinä on betonia, seinässä myös pientä lohkeilu-viirua alaspäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu