mitä siirtonurtsi maksaa?

...

kun sitä niin kehutaan, kun paljo sellainen kustantaisi?

5

930

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NYT MUISTA

      NIIN JOTAKIN NOIN 2.20 € NELIÖ

    • kukoistava nurtsi

      2,50-3,50e/m2 riippuen toimittajasta. On muuten joka sentin väärti.

    • tilaamassa

      siirtonurmea. Maksaa 4€/neliömetri ja etelä-Suomessa.

      • Eeva Pyhämaa

        Missä päin Etelä-Suomea olet. Minä muutin Uuteenkaupunkiin ja haluan pikaisesti uuden nurmikon taloni pihaan, joka juuri laitettiin mullalle. En jaksaisi odottaa ensi kevääseen ja nurmikkoon..


      • tilannut
        Eeva Pyhämaa kirjoitti:

        Missä päin Etelä-Suomea olet. Minä muutin Uuteenkaupunkiin ja haluan pikaisesti uuden nurmikon taloni pihaan, joka juuri laitettiin mullalle. En jaksaisi odottaa ensi kevääseen ja nurmikkoon..

        Ehkä ehdit jo hommaamaan nurmea... Meidän siirtonurmi on Koskenkylästä, Porvoon läheltä. Istutettiin noin pari viikkoa sitten ja nyt näyttää hyvältä :o)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      67
      14007
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      154
      5501
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      200
      5099
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      11
      5083
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      101
      4342
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3571
    7. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      3261
    8. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3068
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      15
      2995
    10. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      55
      2567
    Aihe