No nyt ne ajaa jo Imatrankosken kautta, onhan se tietysti vähän lyhyempi reitti. Kiva. Selitelkää nyt asia parhain päin te kaikki jotka keräätte euroja rekkojen perästä.
rekat i:koskella
klo 13 tänään
101611
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kansalaistoiminnan paikka, kuka huomaa tällaisen rekan liikkuvan oikopolkuja, tulisi sitä seurata ja samalla poliisia paikalle soittaa. Varmasti voissapaistetut tietää tekevänsä väärin ja sanktiot päälle vaan.
Tällainen voissapaistettu toiminnallaan todellakin todistaa olevansa se ihan oikeasti voissapaistettu.
No hei! Ei sitä pidä seurata vaan ajaa sen eteen. Sillä matkallaha on parikin liikenne ympyrää jossa se on todella helppo pysäyttää, odottamaan poliisia. Jos päästät sen tulliin asti niin seuraaminen on aivan turhaa. Kun pysäytät rekan niin voit itse todeta mitä tekee imatran poliisi. Ei muuta kuin sakottaa sinua liikenteen häiritsemisestä. Ja ohjaa rekan turvallisesti tulliin odottamaan. Eli molemmissa tapauksissa sama lopputulos rekkakuskien kannalta.
Hoidettaisiin vaikkapa sellaisessa kuumemmassa maassa kuin vaikkapa Ranska, varmasti siellä tosiaan voissapaistetun rekka pysäytettäisiin, sen lisäksi renkaat puhkottaisiin ja kuski paistettaisiin voissa.
,toiminnoissa .
Ensin roskattiin tienvierustat,ulostettiin paikat upottaviksi sonta-hetteiköiksi,ja nyt ajellaan surutta mistä vain päästään isoilla rekoilla,välittämättä Suomalaisten turvallisuudesta !
Valtiovalta on aseeton ja parasta olisi nyt modifioida hieman PERUSTUSLAKIA,esim kuulumaan näin: " ILKIVALTA SUOMESSA KUULUU KANSALLE " !
monta Lappeenrannan suunnasta tulevaa rekkaa tekee u-käännöksen suoraan Saareksiinmäen liikennevalojen jälkeen mäen päällä. Usein nähtyä!
Harasooo!!
iltapäivälehtien toimittajille..ei täällä kolkassa tapahtuvista epäkohdista muuten tiedä kukaan, tai välittääkö ne edes???
Anssi tee nyt ihan oikeasti jotain asian eteen, jooko?
Näytä nyt että emme ole turhaan sinua äänestäneet !
Tiedät kyllä kuka näin toivoo !
Kirjelmöin "senaattorin" arvovallalla vaikka kuinka suuriin lehtiin ja aja toimittajat tekemään juttua " voissapaistettujen " rekkarallista ja pikataipeleista Imatran ja rajan välillä !
..rekkoja nähneet, läheltä?
Ollaan joo ihan liiankin kanssa nähty niitä. Tervetuloa katsomaan lähempää.
No ette varmaan ymmärrä mutta sanon teille. Jotka on nähnyt rekkoja imatralla, niin tajutkaa jo viimeinkin että niistä valittaminen tällä palstalla ei johda mihinkään. Laittakaa esimerkiksi sähköpostia hallituksen ministereille. He voisivat tehdä asialle jotain jos haluavat. Täällä valitus ei johda mihinkään.