Nyt sitä tietoa kehiin!(kiitos)
Minä olen itse oinasnainen,ja seurustelen skorppionimiehen kanssa.Voin kertoa,että skorpionimieheni on erittäin mustasukkainen! Olimme hetki sitten ABC:llä syömässä,joku jätkä vain vahtasi minua,ja rintojani.Skorppionimieheni huomasi tämän,ja sanoi että menee pian hakkaamaan kyseisen jätkän joka minua oli vahdannut.
Tuosta huomaa kuinka mustasukkainen skorppionimies on.Hän myös lukee viestini aina kun nähdään,katsoo valokuvani kännykästäni ja muuta vastaavaa..
Mutta muuten on erittäin huomaavainen,kehuu koko ajan,kertoo kuinka paljon tykkää,tarjoutuu maksamaan jos haluan jotain,mikä on mielestäni typerää,jokainen maksakoon omat ostoksena! :D
Skorpionimieheni on myös hyvin riippuvainen,tai ainakin oli,alkuvaiheessa.Halusi nähdä joka päivä,soitteli ja laittoi viestiä,nyt on jäänyt vähän vähemmälle meidän näkeminen,mutta riippuvainen kylläkin.
Miltä kuulostaa,sopiiko tulinen Oinasnainen ja Skorppionimies yhteen? Onko oinas liian vauhdikas ja halukas kulkemaan maailmalla!? Onko teillä kokemuksia,olisi kiva lukea ja katsoa löytyykö samoja piirteitä teidän suhteesta,kuin meidän.. :)
Kiitos ny niille jokka jakso lukee tänne asti :D
OINAS n,SKORPPARI m!
5
1410
Vastaukset
- dellabella
Meillä samoin, minä oinas ja hän skorppari. Mustasukkaisuutta löytyy,, menneisyydessä lyömiseen asti, mutta jotenkin vaan olen edelleen hänen luonaan. Kavereita ei tosin enää juurikaan ole, koska en saanut heihin yhteyttä pitää.
Miten saisin oman elämäni takaisin ja irrottauduttua tästä tukahduttavasta suhteesta. Oma kämppä tosin jo on, mutta enpä saa sielläkään aikaani viettää..
Sukulaisenikin ovat jo monesti huomautelleet äijästäni ja ihmettelevätkin, miks vielä olen hänen kanssaan, mutta kun tuo osaa niin syyllistää ja muutenkin "alistaa" ettei tunnu hyvältä jättää toista yksin.
Apu olisi tervetullutta. Psykologillekin jutellut, yms..- Itse oinas
Ei todellakaan hyvä hankkiudu äkkiä eroon siitä skorpionista. Nyt sinun on aika olla julma ja jättää hänet, tuo syyllistäminen ja alistaminen on osa hänen peliään jota hän yrittää sinuun pelata. Laita vain kylmästi viesti ettet halua enää yhteyttä häneen pitää ja että välinne ovat ohitse ja sano että et ole onnellinen hänen kanssaan. Kyllä se siitä, uskon että pääset hänestä eroon. =)
Raskas suhde mutta kerran se kirpasee, vähemmän sattuu kun laitat kerrasta poikki ja porskutat eteenpäin kuin se että jäät hänen kanssaan vielä ja tilanne vain pahenee.
- on*
päinvastoin. Oikku mies ja Skorppari nainen.
Oikku pitää huolen omistaan ja skorppari varmistaa. Ja varmistaa huolella kun on niin mustis. Jos ei saa varmistusta mieheltä niin varmana hakee sen sitten jostain muualta.
Mutta teidän ongelma tässä on se ettette ole tutustuneet toistenne syntymäkarttoihin? Siinä on avain jolla saatte ainakin jonku lukon auki :)- dellabella
olen lukenut tähtikartat eikä sieltä mitään apuja löytynyt..tai sit et osannut lukee oikein.. :)
- dellabella
dellabella kirjoitti:
olen lukenut tähtikartat eikä sieltä mitään apuja löytynyt..tai sit et osannut lukee oikein.. :)
ei siinä mitkään tähtikartat nyt auta, pitäs vaan saada tuo tyttö omillaan asuu ja elään, tyttö on 28, ukko 50,kyl haluaisin lapselleni jotain parempaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322289Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297480Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825960Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344976HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355