Aateltiin velipojan kanssa mennä lavatansseille hevosilla. Voipi olla että tulee kiire pois sieltä jotenka kuinka lujaa hevosella päässee? Onko hevonen autoa nopeampi??
Kuinka lujaa hevosella päässee?
8
610
Vastaukset
- harmanmaanromu
hevosella,nii timantti lahhtee hoijakkaan
- Arvo Roth.
Elä sie turhaan sinne hevosella mee, ota poika polkupyörä..
- on vielä parempi
Arvo Roth. kirjoitti:
Elä sie turhaan sinne hevosella mee, ota poika polkupyörä..
Sillä pääsee lujaa kun tulee alamäki pojat.
- poikkee
Arvo Roth. kirjoitti:
Elä sie turhaan sinne hevosella mee, ota poika polkupyörä..
Mut muistaha sie poika-kulta ensi poistaa apupyörät! Jos sie et ite ossoo, nii pyyähä sie naapuri settää auttamaa. Hää tekköö sen mielellää, ko palkast sovitta.
- hevosmiestentietotsto
Autolla pääsette huomattavasti nopeammin karkuun, mutta perussuomalainen lavameininki ja autoilu eivät missään nimessä kuulu yhteen.
Suosittelemme hevoskyytiä.
HTT/Kalevi- kiittää hevosmiestä jaa,......
oottaa wossikkaa
- hippomaani
Kyllähän se perkeleen pekuna menee kuin ohjus, jos muistaa sivellä väkevää Turun sinappia sen persreikään. Siinä menossa jää Kimi Räikkönenkin toiseksi..
- asiantuntija
Hyvällä hevosella pääsee hyvin lujaa. Hiekka tiellä hevonen saa nopeammin vautin päälle ,kuin mikään auto. Ensimäinen 100m menee tosi lujaa, vähintäin 65 km/t. Ensimmäinen 500m hyvä hevonen menee 60km/t. Hevosella on lähtössä heti luja vaihti päällä, ensi askeella ,kun taas auton puörät ei saa pitävää otetta lähtössä.
Mutta tiedän ,että sinulla ei ole tälläistä hevosta,eikä minullakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361685Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81312Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241139Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151015- 59918
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57903