Hei! Kertoisiko joku vinkkejä hyvistä työpaikoista Kajaanissa joihin otetaan työntekijöitä palkkatuella? Kiitos asiallisista vastauksista!
Palkkatukipaikkoja?
työttömyyttä...
81394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
että meillä on tällaiset rinnakkaistodellisuudessa elävät työmarkkinat. Eikö yksissä työmarkkinoissa olisi ollut tarpeeksi?
Eikös Paltamossa pitänyt alkaa kokeilu, jossa työttömyys häviää kun saavat projektiin vielä jotain ylimääräistä valtion tukea. Tosin työttömyyskorvauksen suuruisella tuella työtä tekevät, mutta työtähän olit vain vailla.
Mikset kysyisi Työttömien yhdistyksestä. Olen kuullut ystävältäni, että siellä saa tehdä mielekästä työtä ja kohtelu on hyvää.
Kaikkein tärkeintä on ottaa itseään niskasta kiinni ja nostaa ruppinsa jaloilleen!
Ihan sama mitä työstä maksetaan taikka maksetaanko ollenkaan. Ihmiselle tärkeintä on, että ryhdistäytyy ja alkaa rapsehtimaan jotakin.
jolloin luontoäiti alkaa tarjoilemaan antimiaan kaikille tekemisen puutteesa oleville. Pian ei kenenkään tarvitse olla enää jouten, kaikille riittää tekemistä.
Mustikan poiminta on mukavaa toimintaa...
ovat sen tyyppisiä, että päivät ovat pitkiä kuin näläkävuosi, tekemistä ei juurikaan ole, aika kuluu enimmäkseen ootellessa. Miten joku voi haluta sellaiseen???
Päivät menevät odotelessa vanhuuten kuolemista. Kymmenen vuoden kuluttua sitä on jo niin katkeroitunut menetettyyn elämäänsä, että sitä koittaa kaikin keinoin pilata myöskin toisten ihmisten elämän.
fc tarmolla vois olla tai nakertajan kyläyhdistyksellä