läskin polttaminen

minävaan :(

elikkä tämmönen jo pitkään vaivannut ongelma ja nolous... olen läski n. 156cm pitkä ja 65kg painava 13wee... onko teillä mitään vinkkejä tuohon rasvan polttoon? tarvisi saada ainakin ensi vuoden helmikuuksi ihanne paino 55kg.... olisiko ihan peruslenkki (huono kunto) kävellen joka päivä ja kaikki turha syöminki pois? vai pitäisikö sen lisäksi vielä jotain? mitään en harrasta. onko teillä vielä vinkkejä siihen miten voisi olla syömättä koko ajan jotain pikku napsuja ja herkkupaloja koska aina tekee mieli jotain sellaista . kiitoksia jos autatte.

t: koulukiusattu läski

5

509

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ........

      Lenkkiä ym. liikuntaa ja terveellistä ruokaa sopivan pieninä annoksina. Napsuja ja muita voi vähentää sillä, että jättää ne hankimatta ja/tai että ei pidä niitä jatkuvasti käden ulottuvilla esim. tv:tä katsottaessa, jolloin niitä ei tule huomaamattaan syötyä liikaa.

      • Tietoo

        Lenkki on hyvä. Ensin aloitat rauhassa kävellen ja sit myöhemmin ehkä jaksat jo hiljalleen juosta ja siitä eteenpäin. Muista että sen lenkin pitää olla yli 30 min! Koska rasvanpoltto alkaa kehossa vasta puolentunnin jälkeen.


    • liikunnan harrastajajajasj

      elikkä lenkille vaan ja liikuntaa paljon lisää. voi myös tehdä jotain muuta kuin vaan kävellä ja juosta koska se voi tuntua aluksi aika raskaalle, esim. jotain peliä pelata, missä tulee liikuntaa.Uiminen on myös todella hyvä rasvanpoltto keino. ja liikunnan lisäksi turha karkin ja rasvasten syöminen ja limukan juominen pois ja lisää sallaattia pöytään kuitenkaan lihaa unohtamatta. ja noiden herkkupalojen unohtamiseksi niin kannattaa kokeilla mielummin jotain terveellisempää välipalaa, esim. jogurttia, marjoja , mysliä sekas, tosi hyvä, tai sit jotain hedelmää tai ihan voileipää yms. Ja niin sitä liikuntaa kannattais harrastaa vähintään 30 min kerralla esim. 5 krt viikossa ja välillä ihan niin että hengästyisi, niin varmasti paino alkaa pudota, mutta tietenkin aluksi kannatta aloittaa vähemmällä määrällä ja lisätä sitten pikku hiljaa ettei käy raskaaksi. Mutta jos haluaa nopeaa painon pudotusta lenkkiä vähän pidemmäksi ja vauhtia vähän reippaammaksi ja kertoja lisää ja ruokavalio kuntoon niin äkkiä laihtuu :) tsmppiä sulle ja luulen että kun kunto kohoaa ja paino vähän putoaa se liikunta voi yllättäen muuttua jopa ihan mukavaksi :)

    • kariju

      Painat minua vain pari kiloa enemmän ja itse olen raavas viisikymppinen mies.

    • vielä...

      sen sijaan että napsuttelisit kaiken maailman herkkupaloja telkkua katsellessasi voisit syödä esim. vihanneksia ja marjoja. Voisit tehdä itsellesi vaikka hedelmäsalaattia (itse, ei säilykepurkista) ennen esim. leffaa. Se on hyvää ja terveellistä :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      55
      5685
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      74
      2834
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      19
      2058
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      1905
    5. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      161
      1819
    6. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      18
      1781
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      5
      1538
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1161
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      82
      1145
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      66
      965
    Aihe