Tsekatkaa Talouselämän juttu

miksi uudisrakentamisen hinnat ei laske!
1358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

http://www.talouselama.fi/

"Lisää euroja kukkaroon, Matti"

Mutta kenen kukkaroon?

Tämä on nyt sitä Heinäluomamaista
"pari piirua ihmisen suuntaan "
politiikkaa.

Ei täsmennetä millään tavoin, mikä on suunta, kuka on saaja. Eipä tietenkään:
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/thread.jspa?threadID=259134&tstart=345

Sen sijaan sanomatta jää, kuinka paljon tulee työttömiä lisää. Voisiko ne arpajaiset koskea myös sinua?

Niitä ne eivät koske:
http://www.yle.fi/java/verokone/verohaku?field0=2006&id=1&haku=false

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakentamisesta kirjoitti:

miksi uudisrakentamisen hinnat ei laske!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu