kokemuksia terveyskeskuksesta.

rauma-pori

mitä mieltä olette , rauman terveyskeskuksen ja sairaalan toiminnasta ?

10

832

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Päivystävä upseeri

      ja sitä on riittävästi.

      • nii o

        nii onkiiii.....


      • Lääket.Lis..
        nii o kirjoitti:

        nii onkiiii.....

        Pyrimme ottamaan jokaisen potilaan ongelmat ihan omana tapauksenaan. Läheinen potilas-lääkärisuhde syntyy jo muutaman käynnin jälkeen ja olemmekin saaneet pelkkää positiivista palautetta sen suhteen. On toki huomattava, että aika ja käyttövarat ovat meilläkin rajalliset, joten ihan kaikkeen ei aineellisia resursseja aina riitä. Priorisointi on kuitenkin nykypäivää niin hoitotyössä kuin teollisuuden ja kaupankin parissa. Uskonkin, että nykyisellä motivoituneella henkilökunnallamme ja huumorilla selviämme meille asetetuista haasteista kunniakkaasti. Kiitänkin tässä yhteydessä potilaita miellyttävästä yhteistyösta ja toivotan kaikille, myös henkilökunnalle, oikein virkistävää ja aurinkoista kesää.


      • iiiikk
        Lääket.Lis.. kirjoitti:

        Pyrimme ottamaan jokaisen potilaan ongelmat ihan omana tapauksenaan. Läheinen potilas-lääkärisuhde syntyy jo muutaman käynnin jälkeen ja olemmekin saaneet pelkkää positiivista palautetta sen suhteen. On toki huomattava, että aika ja käyttövarat ovat meilläkin rajalliset, joten ihan kaikkeen ei aineellisia resursseja aina riitä. Priorisointi on kuitenkin nykypäivää niin hoitotyössä kuin teollisuuden ja kaupankin parissa. Uskonkin, että nykyisellä motivoituneella henkilökunnallamme ja huumorilla selviämme meille asetetuista haasteista kunniakkaasti. Kiitänkin tässä yhteydessä potilaita miellyttävästä yhteistyösta ja toivotan kaikille, myös henkilökunnalle, oikein virkistävää ja aurinkoista kesää.

        Vanha Neuvostoliitto haisee tuossa puheessa. Mitäs totuudesta...


    • Anonyymi

      Hyvin epä asiallista kohtelua. Miksi hoitajat ovat naispuolisia saa vääntää rautalangasta että ymmärtävät mistä on kyse. ennen oli mies puolisia .homma pelitti varsin hyvin.

    • Anonyymi

      Olin osasto hoidossa. mitattiin kuume korvasta, mittari näytti 38 astetta. sanoin että tasan ei ole. mitattiin toisella mittarilla kainalosta 36.4 astetta. oli mittailut viallisella mittarilla ties kuinka kauan.

    • Anonyymi

      Oli maahan muuttaja lääkäri, sanoi kirjoittavansa lähetteen. asia selvä, menee viikko kun puoliso katsoo tietojani omakannasta huomaa että lähete on tehty naapuri kaupunkiin, ja ihme nimiseen yksikköön. numero selville netistä, soitto yksikköön selviää että siellä ei hoideta Raumalaisia että vittuako tänne soitat. koittaa saada yhteyden tk:hon useita kertoja ,takaisin soitto järjestelmä ei toiminnassa. kun saa hoitajan langan päähän niin on hyvin vaikeaa saada ymmärtämään mistä on kyse. onko nämä puhelimeen vastaajat siiretty osastoilta kun siellä ei enää pärjää. minulla meni 10€ puheluihin kun korjasin toisten virheitä. halusin sen takaisin, kysyin miten menetellä. ei osattu vastata.

    • Anonyymi

      Minulla kanssa oli ongelmia, lääkäri ei kirjoittanut uutta reseptiä .koska ne saa ilman reseptiä. oli vastaus. toiset lääkärit olivat kyllä kirjoittaneet. kyseessä vitamiineja,kalkkia,yms sellaiset 60€ kolmen kuukauden satsi. toimeentulo asiakkaana minulla on oikeus ilmaisiin resepti lääkkeisiin. tein valituksen liitin mukaan epikriisin mistä selvisi lääkitys joka oli merkitty pysyväksi. myös kelan sivuita liitin mukaan perustelut. aikanaan vastine tuli, lääkäri myönsi että valitus oli aiheellinen. sanoi että ei muistanut että minulle on tehty sellainen leikkaus. olin käynnyt kerran hänen vastaanotolla, kun oli vettä polvessa. pyysin että kulut korvataan. piti tehdä korvaus vaatimus. perusteluna postikulut, materiaali ja valitukseen käytetty aika. ja vahingonkorvaus lain kohdat,jonka mukaan kärsineen kulut korvataan. määrä oli sama kun lääkärin lausunto se viisi kymppiä. lautakunta päätti että mitään ei korvata. sain tilasuuden pöytä kirjan mistä näki ketä oli ollut paikalla. kaikki terveydenhuollon porukkaa. hyvä veli toimintaa. on se kumma että tarvitsee omalla kustannuksella hakea oikeutta. jos lääkäri olisi ollut mies niin olisi maksanut itse.

    • Anonyymi

      Olin tk:ssa istuin ja odottelin vuoroani. siinä nuoret hoitaja tytöt käveli edes takas. kovin oli tytöt hyvässä lihassa. taitaa siideri ja purilaiset lihottaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      8
      2092
    2. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      117
      1546
    3. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      120
      1215
    4. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      209
      1115
    5. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1094
    6. Vauvat syntyvöät vihan lapsina?

      Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O
      Luterilaisuus
      66
      1035
    7. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      85
      839
    8. Unelma tilanne

      Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j
      Ikävä
      67
      815
    9. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      77
      783
    10. Iivarilla johtopäätösten aika

      Kun veteraanipolitikko ja pumppuvoimalavastustaja Pikkarainen aloittaa eilen nähdyn ulosmarssin on Iivarilla johtopäätös
      Kemijärvi
      38
      668
    Aihe