kuvien venyttäminen/kaventaminen

millä ohjelmalla saan kuvista valittua joitakin kohtia. ja sen jälkeen venytettyä tai kavennettua ym sitä valittua kohtaa. joskus on ollu se ohjelma mut nyt en tiiä mikä se on ja mistä löytää. corelilla kokeilin mut ei onnistunu, tietääkseni.
21295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

..Gimp, picasa, photo.net, paint shop pro,... kaikilla kuvankäsittelyohjelmilla luulisi onnistuvan.

En tosin laita päätäni pölkylle kuin photoshopin puolesta.

Äänestä
  • Gimpillä voi venytellä ja vanutella, mutta taitoa se vaatii. Myös Paint shop pro:lla pitäisi onnistua. Picasaa epäilen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.miku. kirjoitti:

millä ohjelmalla saan kuvista valittua joitakin kohtia. ja sen jälkeen venytettyä tai kavennettua ym sitä valittua kohtaa. joskus on ollu se ohjelma mut nyt en tiiä mikä se on ja mistä löytää. corelilla kokeilin mut ei onnistunu, tietääkseni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu