Portaliin jatkoa

Yksinoikeudella Xbox360:lle, kuten Left4Dead.

Pleikkaripojat jäävät taas kerran nuolemaan paskaisia näppejään.
5167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kun on jo PS3 ja Teho-PC. Left4Deadin pelaan PC:llä. (samaten oon pelannu Gears of Warin, Mass Effectin jne.) Minähän kun en osta mitään lahoavaa laatikkoa vaikka mikä olis. Piste.

Äänestä
  • Myös Xbox360:n omistajat voivat halutessaan pelata Windows-pelejä PC:llä, mutta PS3:een rahansa haaskanneilla äpäräpojilla ei ole vaihtoehtoa, sillä Microsoftin yksinoikeuspelejä ei millään kapisella PS3:lla pelata. Piste.

    Sitäpaitsi, Portal:Still Alive ilmestyy AINOASTAAN Xbox360:lle, joten sinä onneton ressukka jäät surkeana ruikuttamaan ja raaputtelemaan lihavaa persettäsi :D :D

    Äänestä

Eiks Orange Box tullutkaa pleikkarille?

Muuten, KAIKKI "Xbox Exclusive"-pelit on tullut tietokoneelle koska Microsoft on niin saatanan ahne.

Äänestä
  • Mitä sekoilet? Tottakai Microsoft julkaisee pelejä Xboxin lisäksi myös Windowsille. Microsoft nimittäin omistaa ne molemmat.

    Sony sen sijaan ei omista kuin naurettavan PS3-floppitoosan, joka ei pystynyt tarjoamaan edes GTA4:ää HD:nä. Säälittävää & noloa.

    Äänestä

  • Sony kyykkii kirjoitti:

    Mitä sekoilet? Tottakai Microsoft julkaisee pelejä Xboxin lisäksi myös Windowsille. Microsoft nimittäin omistaa ne molemmat.

    Sony sen sijaan ei omista kuin naurettavan PS3-floppitoosan, joka ei pystynyt tarjoamaan edes GTA4:ää HD:nä. Säälittävää & noloa.

    Asia on vaan niin että jos pelin kannessa lukee "XBox Exclusive", niin sen kuuluisi myös tarkoittaa sitä, eikä "Microsoft Exclusive". Ihan turhaa laittaa niitä tekstejä pelien kansiin. Mass Effect:in kotisivuillaki lukee viel et "only for Xbox". Lol, ihan varmaan...

    Mut joo, PS3 on aika säälittävä. Pelasin eilen kaverin luona, ja oli aika surkeet grafiikat verrattuna Boxiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


still alive kirjoitti:

Yksinoikeudella Xbox360:lle, kuten Left4Dead.

Pleikkaripojat jäävät taas kerran nuolemaan paskaisia näppejään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu