Harmaiden olemus kuvallisesti

No niin katsellaanpas nyt, tässä on tulevaisuuden homo sapiens sapiens.

http://gravybread.files.wordpress.com/2007/03/grey_alien.jpg

Meillä muuntuu tihansien vuosien saatossa ulkonäkö näemmä radikaalisti ;)

-Iho ja ihon väri
-Silmät
-nenä tippuu pois, sieraimet jäävät
-Leuka terävöityy
Pää suurenee, koko kasvaa ylipäätään (aivojen massa lisääntyy evoluutiossa roimasti)
-kokomme pienenee, meistä tulee ruipeloita

nämä ovat ominaisuuksia, joita kuvan perusteella tulee olemaan.

Nyt voitte jo alkaa tarkkailemaan ihmisiä joilla on tavallista pidemmät sormet, kolmiomuotoon vivahtava kallo terävällä leualla.. ehkä väkäleukaisten jokin tuleva muunnos, hmm.
7867
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mihin ihmeeseen perustat nämä väitteesi? Onko nämä ns. tulevaisuuden ihmiset tulleet juttelemaan sinulle vai mitä ihmettä?

Äänestä

Ainakin jalkamme kutistuu lihaksiltaan sillä jo nyt olemme lopettaneet niiden kokonaisvaltaisen käytön kävelemiseen.
Autoa alle jatkuvasti, siinä se syy.

Äänestä
  • päätään nostelee.
    Hankitut ominaisuudet eivät periydy. Uskokaa nyt.
    Se, mikä tuottaa etua geenien levitykseen perii evoluutiossa voiton. Ei iso nuppi kasva vastauksena ongelmien monimutkaistumiseen. Jos nyt isopäiset miehet ja naiset eivät sitten pääse helpommin lisääntymään. Silloin isopäägeeni siirtyisi ja muuttuisi ehkä tuhannessa sukupolvessa hallitsevaksi.

    Äänestä

Mutta jos me "tulevaisuudessa" nyt hankkiudume jälleen samantyylisiksi kuin me "tässä ajassa" eli lisäännymme ja ehkä alamme taas muistuttaa jossain vaiheessa uudestaan "tämänhetken" ihmistä nii sitten olemme jälleen samassa pisteessä eli alamme ehkä taas ajeleen autolla ja elämme kuin tämänhetken ihmiset konsanaan ja enenpitkää jalkamme taas surkastuvat ja jossain vaiheessa jälleen olemme harmaiden olentojen eli me "tuleviausuudessa" kaltaisia ellemme sitten ole oppineet virheistämme ja osaisimme käyttää nyt oikein uutta kykyämme kun olemme alkaneet lisääntyä uudestaan tulevaisuuden meinä.

Äänestä
  • Puhumaton pallisilmäruipelo seikkailemassa universumissa rektaalisondeineen, pelottelemassa öisin pahaa-aavistamattomia humanoideja. Eipä hääviltä näytä.

    Äänestä

"-Iho ja ihon väri"
Ruskea tai pikemminkin musta.


"-Silmät"
Pienet, lähekkäin toisiaan ja ruskeat.


"-Nenä tippuu pois, sieraimet jäävät"
Nenä leveä, ikäänkuin osa kuonoa, sieraimet latteat ja kasvojenmyötäiset.


"-Leuka terävöityy"
Leuka on ennemminkin leveä kuin sinänsä jykevä, huulet turpeat.


"-Pää suurenee, koko kasvaa yli"päätään" (aivojen massa lisääntyy evoluutiossa roimasti)"
Suhteessa kasvoihin itse pääkoppa on jäänyt pieneksi sisältäen pienet aivot ja tämä on todistettu ihan antropomorfisilla tutkimuksillakin, ainoa miinus on että aiheesta ei saa puhua.


"-Kokomme pienenee, meistä tulee ruipeloita"
Em. tyypillä koko vain kasvaa entisestään, kuten myös kaikilla muillakin nykyajan ihmistyypeillä, (roduista puhuminhan on kielletty).

Ei tarvitse mennä kuin parisataa vuotta taaksepäin kun ihmisten keskipituus oli n. 160Cm (miehet) ja ruumiinmassa noin 55-60 Kiloa.

Ja joku vielä kehtaa väittää että pienenisimme, hah! Katsopa oikein nykyajan teinejä tai vaikka ala-astelaisia, ja jos oikein herkeät tuijottamaan niin tyrmäävät sinut tuimalla nyrkiniskulla suoraan päälakeen tyyliin Bud Spencer, ylhäältäpäin.

Ja LOLLOTUS lopuksi ettei mene turhan vakavaksi.

Äänestä
  • Nämä mustaihoiset katoaa maapallon loppuajoilla aidsiin, joten heitä ei nähdä ollenkaan varhaisharmaiden keskuudessa. Ainoastaan eurooppalaiset, australialaiset ja aasialaiset selviävät varhaisharmaisiin. Tummaihoisia harmaita emme näe.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Agamemnonnn kirjoitti:

No niin katsellaanpas nyt, tässä on tulevaisuuden homo sapiens sapiens.

http://gravybread.files.wordpress.com/2007/03/grey_alien.jpg

Meillä muuntuu tihansien vuosien saatossa ulkonäkö näemmä radikaalisti ;)

-Iho ja ihon väri
-Silmät
-nenä tippuu pois, sieraimet jäävät
-Leuka terävöityy
Pää suurenee, koko kasvaa ylipäätään (aivojen massa lisääntyy evoluutiossa roimasti)
-kokomme pienenee, meistä tulee ruipeloita

nämä ovat ominaisuuksia, joita kuvan perusteella tulee olemaan.

Nyt voitte jo alkaa tarkkailemaan ihmisiä joilla on tavallista pidemmät sormet, kolmiomuotoon vivahtava kallo terävällä leualla.. ehkä väkäleukaisten jokin tuleva muunnos, hmm.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu