SAS jättänyt Suomen

hiljaista

Onkohan niin ettei SASsia enää suomalaiset
asiakkaat kiinosta kun ei pian 3 vuoteen
ole kummomesmpia tarjouksia ollut.
Kalliilla listahinnoilla toki saa lentää muttei
löydy mitään järkevän hintaista.

700-800 euroa vaikkapa Tampere-Köpis lennoista
on sikamainen hinta.

3

663

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • konkkaan

      ei sas paljon tarjouksia pysty lykkäämään kun on
      talous muutenkin kuralla ja duunareita lempataan pihalle sen minkä ehditään...hyvää ja halpaa ei ole tässä maailmassa, det är säkert!!

    • naurattaa

      Pakkohan se on kun pitää lopettaa satojen miljoonien arvoisten koneiden käyttö kun ne ei pysy ilmassa..

      SAS muuten osti lisää kolari-Dasheja.. ja antaa md-romunsa blue1:lle.

      Ihme hommaa. Kuka hullu niiden lentoja edes voi kuvitella varaavansa?

      • käyttöaste

        SAS:lla oli alkuvuonna koneet täydempiä kuin Finnairilla. Eli kyllä asiakkaita riittää.

        SAS:lla ei ole enää paljon lentoja Suomeen, koska Suomen ja Skandinavian väliset lennot on melkein täysin siirretty suomalaiselle tytäryhtiölle Blue1:lle ja Kyllä Pululta tarjouksia löytyy.

        SAS hoitaa itse enää vain muutaman vuoron Helsingin ja Köpiksen/Arlandan välillä ja Tampere-Köpis ja Turku-Köpis -reitit. Pulu1 hoitaa loput. Tulin juuri Pulun MD90 koneella Köpiksestä Helsinkiin ja iso kone oli lähes täynnä. Eli kyllä suosiota riittää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1944
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1690
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1306
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      67
      1244
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1008
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      906
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      903
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      872
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      107
      828
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    Aihe