mutta et kertonut miksi...Halusit päästä minusta eroon...no, se sopii. Ei ketään voi pakottaa rakastamaan. Näin se vain on. Yritin antaa kaikkeni, mutta mikään ei riittänyt. Olisi pitänyt olla joku kartanon perijätär vähintään. Kunhan ulkoisesti kaikki näyttää hyvältä. Ihmisen tunteilla ja sielullisella elämällä ei ole niin suurta merkitystä. Pitäisi osata vaan käyttää muita ihmisiä hyväksi ja kusettaa niinkuin kaikki muutkin täällä suuressa maailmassa. Eihän nykyään ihmiset enää osaa edes rakastaa toisiaan, kun raha on aina tärkein!
Voisin vain sanoa laulun sanoin, että "Rakkautta ei, se lainkaan ollut, jonka sain. Rakkautta ei, sä leikit vain. Rakastaa et voi, sun rinnassas ei sydän lyö. Rakastaa et voi, oot kylmä yö..."
Voisin vain sanoa laulun sanoin, että "Rakkautta ei, se lainkaan ollut, jonka sain. Rakkautta ei, sä leikit vain. Rakastaa et voi, sun rinnassas ei sydän lyö. Rakastaa et voi, oot kylmä yö..."
Vastaukset 8
Vanhimmat
Haluisinkin jatkaa suhdetta ja rakastaa, mitä tekisin?
Rakastamiseen liittyy niin paljon kaikkea, mutta se on esimerkiksi sitä, että on läsnä, kuuntelee, mitä toisella on sanottavaa, ottaa huomioon toisen tunteet, ei käytä toista seksuaalisesti hyväksi pelkästään tyydyttämällä itsekkäästi omat tarpeensa. Miehen tulisi rakastaa naista sellaisenaan ja rakastaa fyysisesti ja henkisesti oikein. Rakkaus on avoimuutta ja rehellisyyttä, että voi kertoa itsestään asioita ilman että tulee syytetyksi tai haukutuksi. Olen esimerkiksi todella pettynyt siihen, että itse olen yleensä avoin ja puhun, mutta toinen ei kerro yhtään mitään. Hän ei luota, ei usko, ei halua jakaa asioita. Kenen kanssa niitä vaikeita asioita jaetaan, jos ei oman rakkaan kanssa? On kuin tuulelle puhuisi.
hyvä et selvis :)
Hyvä et selvis...
Tämä oli Helsingistä.
naiselle? Et sä ainakaan se henkilö ole jota mä kaipaan tiedän sen parista jutusta :D
Mutta jatka vaan...
se henkilö, jota mä laipaan, mutta mitä välii.:D Saahan täällä purkaa tuntojaan ihan vapaasti. Suomi on vapaa maa.
Mutta nyt täytyy mennä, kun on yksi tärkeä meno...Siirryn varmaan sitten tuonne ihastuspalstalle.:)
läpinäkyvä, siirry vaan...