Villahousut vuotaa?

moio

Tein itse hahtuvasta villahousut ja sisävaipan mikrofleesestä ja imut on hamppuu tai bambua. On ollu pettämätön yhdistelmä, mutta käytännössä nuo villahousut on niin paksut, että ei oikeen voi tällasta pakettia käyttää, kun on niin kömpelöt eikä mahdu kaikkiin housuihin. Öisin joskus käytetään. Tilasin sitten netistä sellaset kaksinkertasesta jonkinlaisesta ohuesta villakankaasta tehdyt, joiden kuvittelin pitävän, kun alan liikkeestä ostettiin. Nyt kuitenkin ovat aivan onnettomat, ihan märät samoilla imuilla kastellen päällivaatteet. Enempää imuja en haluaisi laittaa, kun ajatuksena oli saada pakettia pienemmäksi. Auttaako mikään, pitää lanoliinilla laittaa tosi usein mut pitääköhän sittenkään?

5

617

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • verkun äiti

      Kyllähän hahtuvat aina melkeistä luotettavimmat on... teollisissa villiksissähän usein tarvitsee pitemmän sisäänajon, tosin näissäkin on eroja. Eli siis pisua ja pesua&lanoliinia, alkaa varmasti toimia:)

      • samaa mieltä

        itse tehdyt hahtuvat ajaa paremmin aseman kuin Ruskovillan villahousut! vaikka onkin paksumpi paketti.


      • muistakaa
        samaa mieltä kirjoitti:

        itse tehdyt hahtuvat ajaa paremmin aseman kuin Ruskovillan villahousut! vaikka onkin paksumpi paketti.

        lanoliinittaa tai esikäsitellä aina välillä hahtuva tai villahousut! myös marchelle saippuaa olen käyttänyt =) tuo sellasen pehmeen vahapinnan ..


      • simppuli
        muistakaa kirjoitti:

        lanoliinittaa tai esikäsitellä aina välillä hahtuva tai villahousut! myös marchelle saippuaa olen käyttänyt =) tuo sellasen pehmeen vahapinnan ..

        hahtuvahousut mennä "vanhaksi"? Siis ettei ne pidä enää ollenkaan..?kun olen niitä uittanu lanoliinissa, mutta silti on bodyt märkänä..vai pitäskö harsoihin lisätä jotai lisäimua?..


      • jos ei
        simppuli kirjoitti:

        hahtuvahousut mennä "vanhaksi"? Siis ettei ne pidä enää ollenkaan..?kun olen niitä uittanu lanoliinissa, mutta silti on bodyt märkänä..vai pitäskö harsoihin lisätä jotai lisäimua?..

        nyt ihan puhki kuluneet ole. miten vanhat ne on? kyllä meillä toimii se että lanoliinissa "huovutetaan" ja huuhdotaan vaan se saippua, ei yritetä enää sitä vahapintaa saada pois.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      126
      2678
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      56
      2157
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      24
      1727
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1528
    5. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      364
      1298
    6. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1293
    7. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      71
      1210
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1065
    9. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      90
      989
    10. 128
      931
    Aihe