Missäs "mättää"....

Jospa joku tähänkin vastauksen tietäis :) Missä vika,kun yrittää kirjautua sisälle "sättiin".Tulee vain ilmoitus: Sivua ei voi näyttää.Pitää mennä ja kirjautua ensin s.postiin,sitä kautta pääsee.Mutta niin hankalaa :( Näin käy omalla koneella,ei muiden. Tietääkö joku missä "mättää"?

Kiitos etukäteen.... :))
4827
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Heip!!

Minä hankin vasta itselleni nettiyhteyden ja mulla on aivan sama ongelma. Eilen illalla chattaillessa lensin huoneesta usein ulos ja takaisin pääsy oli niin hankalaa, että saattoi kestää tunninkin ennen kun takaisin pääsin. Tuli koko ajan etei sivua voi näyttää. Itse epäilen että nettiyhteyteni on huono, tälläinen kaupunkikohtainen langaton yhteys =/ Taidan mennä vaihtamaan, koska hermot on asian takia kireällä koko ajan!!!

Äänestä

mene sinne ohjauspaneeliin ja muuta ne internetti asetukset kohdalleen laita esim *oletustaso* ja jos sulla on joku palomuuri hippasen tiukalla höllennä sen verran että toimii jos et saa toimimaan lähetä viestiä toisekseen olikos sulla 98 vai joku muu käyttis (windows)

Äänestä
  • Mitä tarkoitat sillä palomuuri jutulla?? Minä olen ihan pihalla koneiden kanssa, kun vasta hankin =/ Osaatko neuvoa tyhmää? :)

    Äänestä

  • julia1975 kirjoitti:

    Mitä tarkoitat sillä palomuuri jutulla?? Minä olen ihan pihalla koneiden kanssa, kun vasta hankin =/ Osaatko neuvoa tyhmää? :)

    siirrytääs tuonne toisaalle tästä ilmoitustaululta hölisemästä kirjoita osoitteeseen [email protected] ja onhan sulla noi viruksen torjunta ohjelmat
    esim minä en voi näitä viestejä lähettää jos on palomuuri päällä pitää sulkea hetkex kun olen sen verran tiukalle laittanut

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kun? kirjoitti:

Jospa joku tähänkin vastauksen tietäis :) Missä vika,kun yrittää kirjautua sisälle "sättiin".Tulee vain ilmoitus: Sivua ei voi näyttää.Pitää mennä ja kirjautua ensin s.postiin,sitä kautta pääsee.Mutta niin hankalaa :( Näin käy omalla koneella,ei muiden. Tietääkö joku missä "mättää"?

Kiitos etukäteen.... :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu