Remington Wingmaster patruuna

korven kulkija

kohtahan tuo sorsan mehtuuki alkaa niin pitäs tuota patruuna varastoo ruveta kohentammaa. mitenkä onko kukkaa tuota remingtonin wingmaster patruunaa käyttänä sorsamehällä? tulloo aika kallis hinta sorsalle jos rupevvaa noilla enemmälti ampumaan, sehän pyörrii jossaki 4-5e välillä tuo patruunan kappale hinta.

raskaammat haulithan tuossa panoksessa on, että varmmaan tehokkaampi panos on.

mukava ois kuulla onko kellää kokemusta patruunasta.

10

6522

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kingpin

      Remington Wingmaster HD -patruunat tehdään Wolframi-pronssi-teräs -seoksesta. Wingmaster HD -patruunoiden haulit ovat lyijyhaulia raskaampia ja kovempia. Sen lisäksi Remington Wingmaster HD patruunat on ladattu lähtönopeudeltaan nopeiksi. Näin niillä on myös lyijyhaulilatauksia selvästi parempi läpäisy. 12/70 -latauksen lähtönopeus on 400m/s(1325 fps), 12-76 -latauksen 442m/s (1450 fps) ja 12/89 -latauksen 396m/s (1300 fps). 12-70 -Latauksessa haulia on 36g, 12-76 latauksessa 39g ja 12-89 latauksessa 50g. Suhteellisen kevyet haulilataukset mahdollistavat lähtönopeuden kasvattamisen C.I.P. -maksimipainearvoja ylittämättä. Remington Wingmaster -patruunat ovat lyijyhaulipatruunoihin verrattuna kalliita, mutta korkeamman hinnan vastineeksi saa myös oikeaa hyötyä. Osa metsästäjistä on jo siirtynyt käyttämään näitä patruunoita kaikessa metsästyksessä, koska niiden teho on ylivoimainen lyijyhaulipatruunoihin verrattuna. Wingmaster-patruunoita voi ampua kaikilla teräshaulikelpoisilla haulikoilla ja supistajilla.

      Hinnat:

      12/70 41 EUR / 10kpl
      12-76 48 EUR / 10kpl
      12-89 58 EUR / 10kpl

      • on oikein

        sopivia tavijahtiin, siinä kun pumppuremarilla vedät viis kertaa ohi, niin sitten on hintaa vesilinnun lihalla.

        Panokset on hyviä siitä ei pääse mihkään.


      • fkghf
        on oikein kirjoitti:

        sopivia tavijahtiin, siinä kun pumppuremarilla vedät viis kertaa ohi, niin sitten on hintaa vesilinnun lihalla.

        Panokset on hyviä siitä ei pääse mihkään.

        ei voita mikkään vamettia ja suhlia


      • vametilla
        fkghf kirjoitti:

        ei voita mikkään vamettia ja suhlia

        ei ehdi ampua kuin kahdesti ohi.


      • vaikka tuhat eur
        on oikein kirjoitti:

        sopivia tavijahtiin, siinä kun pumppuremarilla vedät viis kertaa ohi, niin sitten on hintaa vesilinnun lihalla.

        Panokset on hyviä siitä ei pääse mihkään.

        mutta on se sen väärttikin..istua kaislikossa veneessä ja sorsan pudottua tempasta yks huurteinen karhu..voi ristus sitä juhlaa..


      • rinnakkaispiippuinen
        fkghf kirjoitti:

        ei voita mikkään vamettia ja suhlia

        Baikal on kunnon erämiehen ase..jota jo kannettu 20 vuotta pitkin mettiä ja rantoja..ei turhia koristeita, kiinteet supistajat ja kahdella liipasimella..hylsyn ulostyöntäjät eikä mitään niksnaks heittäjiä..voi poimia hylsyt piipusta taskuun..sissi kun ei jätä jälkiä..


    • remington wingmaster man

      Hanhia oon ampunu noilla paukuilla 7.Ja yhen sorsan melkeen 70 metriin että ne ovat todella hyviä jos vain osaat ampua näillä panoksilla ei tarvi ottaa niin paljon eteen kuin muilla todella hyvä, mutta suosittelisin ampua vaikka sellier&bellotin 32g teräs panoksia sorsiin ja hanhiin noita voi ampua mutta ei nyt sorsiin ihan viitti jos et halua ampua sorsaa 70 metriin.

    • Anonyymi

      Ite käytän kanalintujahdissa.ampuu parannetusta sylinteristä tosi tiukan kuvion ja mahtava teho.

    • Anonyymi

      Hyvä panos,voi käyttää pienempää haulikokoo kun upotusta riittää eli kattavampi kuvio.beretta extrema2.

      • Anonyymi00010

        Tappo hullut sorsastajat ampuu kaikki mitkä lentää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2078
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1695
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      110
      1450
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1196
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      994
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      74
      924
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      815
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      769
    9. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      26
      708
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      99
      699
    Aihe