Remington Wingmaster patruuna

korven kulkija

kohtahan tuo sorsan mehtuuki alkaa niin pitäs tuota patruuna varastoo ruveta kohentammaa. mitenkä onko kukkaa tuota remingtonin wingmaster patruunaa käyttänä sorsamehällä? tulloo aika kallis hinta sorsalle jos rupevvaa noilla enemmälti ampumaan, sehän pyörrii jossaki 4-5e välillä tuo patruunan kappale hinta.

raskaammat haulithan tuossa panoksessa on, että varmmaan tehokkaampi panos on.

mukava ois kuulla onko kellää kokemusta patruunasta.

9

6077

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kingpin

      Remington Wingmaster HD -patruunat tehdään Wolframi-pronssi-teräs -seoksesta. Wingmaster HD -patruunoiden haulit ovat lyijyhaulia raskaampia ja kovempia. Sen lisäksi Remington Wingmaster HD patruunat on ladattu lähtönopeudeltaan nopeiksi. Näin niillä on myös lyijyhaulilatauksia selvästi parempi läpäisy. 12/70 -latauksen lähtönopeus on 400m/s(1325 fps), 12-76 -latauksen 442m/s (1450 fps) ja 12/89 -latauksen 396m/s (1300 fps). 12-70 -Latauksessa haulia on 36g, 12-76 latauksessa 39g ja 12-89 latauksessa 50g. Suhteellisen kevyet haulilataukset mahdollistavat lähtönopeuden kasvattamisen C.I.P. -maksimipainearvoja ylittämättä. Remington Wingmaster -patruunat ovat lyijyhaulipatruunoihin verrattuna kalliita, mutta korkeamman hinnan vastineeksi saa myös oikeaa hyötyä. Osa metsästäjistä on jo siirtynyt käyttämään näitä patruunoita kaikessa metsästyksessä, koska niiden teho on ylivoimainen lyijyhaulipatruunoihin verrattuna. Wingmaster-patruunoita voi ampua kaikilla teräshaulikelpoisilla haulikoilla ja supistajilla.

      Hinnat:

      12/70 41 EUR / 10kpl
      12-76 48 EUR / 10kpl
      12-89 58 EUR / 10kpl

      • on oikein

        sopivia tavijahtiin, siinä kun pumppuremarilla vedät viis kertaa ohi, niin sitten on hintaa vesilinnun lihalla.

        Panokset on hyviä siitä ei pääse mihkään.


      • fkghf
        on oikein kirjoitti:

        sopivia tavijahtiin, siinä kun pumppuremarilla vedät viis kertaa ohi, niin sitten on hintaa vesilinnun lihalla.

        Panokset on hyviä siitä ei pääse mihkään.

        ei voita mikkään vamettia ja suhlia


      • vametilla
        fkghf kirjoitti:

        ei voita mikkään vamettia ja suhlia

        ei ehdi ampua kuin kahdesti ohi.


      • vaikka tuhat eur
        on oikein kirjoitti:

        sopivia tavijahtiin, siinä kun pumppuremarilla vedät viis kertaa ohi, niin sitten on hintaa vesilinnun lihalla.

        Panokset on hyviä siitä ei pääse mihkään.

        mutta on se sen väärttikin..istua kaislikossa veneessä ja sorsan pudottua tempasta yks huurteinen karhu..voi ristus sitä juhlaa..


      • rinnakkaispiippuinen
        fkghf kirjoitti:

        ei voita mikkään vamettia ja suhlia

        Baikal on kunnon erämiehen ase..jota jo kannettu 20 vuotta pitkin mettiä ja rantoja..ei turhia koristeita, kiinteet supistajat ja kahdella liipasimella..hylsyn ulostyöntäjät eikä mitään niksnaks heittäjiä..voi poimia hylsyt piipusta taskuun..sissi kun ei jätä jälkiä..


    • remington wingmaster man

      Hanhia oon ampunu noilla paukuilla 7.Ja yhen sorsan melkeen 70 metriin että ne ovat todella hyviä jos vain osaat ampua näillä panoksilla ei tarvi ottaa niin paljon eteen kuin muilla todella hyvä, mutta suosittelisin ampua vaikka sellier&bellotin 32g teräs panoksia sorsiin ja hanhiin noita voi ampua mutta ei nyt sorsiin ihan viitti jos et halua ampua sorsaa 70 metriin.

    • Anonyymi

      Ite käytän kanalintujahdissa.ampuu parannetusta sylinteristä tosi tiukan kuvion ja mahtava teho.

    • Anonyymi

      Hyvä panos,voi käyttää pienempää haulikokoo kun upotusta riittää eli kattavampi kuvio.beretta extrema2.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      34
      2755
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2591
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2564
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      96
      2094
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      40
      1961
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      313
      1742
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1526
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1388
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1158
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1123
    Aihe