Jos sai amfetamiini yliannostuksen, niin miten saisi sydämmenlyöntejä edes hiukan alemmaksi, kun tuo pulssi on ollut jo 2pv siinä 200 tienoilla? Hiukan jos liikkuu vaikka rappusissa niin alkaa pistämään ja kädet ja jalat menee tunnottomaksi, kun kaikki veri menee päähän. Jos joku tietää, voisitko kertoa?
Amfetamiinin yliannostus
need help
146561
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mene lääkäriin!
en haluis jäädä kiinni..
Lääkäri ei saa ilmoittaa sinusta poliisille.
siis mikä sulla on?
Kuulostaa pirin aiheuttamalta verenpainekriisiltä. Äkkiä lääkäriin hakemaan beetasalpaajaa, ettei tule infarktia (sydänkohtausta)! Eihän sun tartte välttämättä sanoa että olet käyttänyt piriä, sanot vaan että haluat mittauttaa verenpaineesi; pyydät lääkäriä kuuntelemaan sydänäänesi ja pyydä ottamaan ainakin kapeampi verenkuva senkkoineen. Mars mars. Tilanne voi olla vakava.
jep, kiitti kaikil noista viesteistä, kävi kuiteski nii että joutusin käymää siellä sairaalassa kun oli jo vähän rytmihäiriön poikasta. Huomenna vielä tarkastuksiin kun en yöksi suostunut jäämään. Et sillai, älkää ihmees käyttäkö pirii.
Hienoa, että hait ja sait apua. Kaikkea hyvää sinulle. Pidä huolta itsestäsi.
Käyttäkää vaan mutta kohtuudella jumalauta. Kyllä saa aika riemuidiootti olla että piristä onnistuu överit vetään.
heräsin tänään normaalia aikaisemmin ja väsytti samalla lailla kuin joka kouluaamu. Koulussa istuin sohvalla ja odotin että tunti alkaisi, huomasin vaan että pulssi on normaalia korkeampi, sitten kun nousin niin naps.. taju lähti. Kaverit nosti takas sohval ja heräsin joku 5-6min päästä ja heti alko kyselee oonko ottanu jotai :/ oli pakko lähtee kotia, valitin vaan et olin niin väsyny.
Niin otitko edes opiksesi tuosta vai odotatko noutajan tuloa?
Ei se piri vaikuta sydämen nopeuteen(tai muuhunkaan) montaa päivää, ei siis ainakaan fyysisesti. Ettei vain tämä olisi ollut taas joku irtihuumeista RY:n toiminnan piirissä olevan henkilön provo.
kyllä se ainakin minulla vaikuttaa tarpeeksi pitkän annoksen/putken jälkeen. Otin opikseni sen verran että en piriin enää koske (ainakaan noin suurissa määrissä/putkessa) myssystä en luovu kuitenkaan :)
Terv. Iriti MUN huumeista Ry.
polakkaan. Siittä tulee mukavan rento olo.
Ei tarvii myssyy eikä tussuu.
suosittelisin jättämään koko paskan.Itse olen katsellut sen käyttöä n.2v.ja se ei ainakaan vanhemmiten helpota,siis sen lopetus,alat pian tarvita jo jarrua,niin siitä se kierre on valmis.