Mitä leikekirjaan?

Tiinulii

...siis ystäväni täyttää syksyllä 30v ja ajattelin
lahjaksi jonkunlaista "leikekirjaa" hänestä.
Nyt on kasassa nippu valokuvia ja niihin meinasin kehittää kuvatekstejä, ajatuksena oli myös laittaa eräät laulunsanat jota lapsena rallatteli ja ruokaohjeet lempiruoista.
Mutta mitä muuta???Otetaan vastaan hyviä vinkkejä!!!(Kirjasessa jota ajattelin on 30 sivua, joten materiaalia kuluu...)

4

894

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tein

      omalle miehelle kanssa leikekirjan, kun täytti 30v.

      Laitoin sinne valokuvia hänen elämänsä varrelta, runon ja lehdistä leikattuja "otsikoita", jotka sopivat häneen. Lisäksi yhden sarjakuvan, joka kuvasi häntä hyvin. Myös miehen äidiltä sain hänen lapsena tehtyjä piirroksia muutaman. Lisäksi askartelin muutamalle sivulle pienen "taskun", jonne laitoin esim. lahjakortin makuuniin.

      Tein aika väljän tästä leikekirjasta, en tupannut sivuja kovin täyteen materiaalia, koska sivuja oli siinäkin reilu 40.. Eli yhdellä sivulla oli yksi "juttu" ja siihen tarvittaessa sopiva teksti.

      Mieheni piti aika isot juhlat kavereiden kesken, joten jätin myös kirjan loppuun tyhjiä sivuja, jonne nämä kaverit pystyivät kirjoittamaan onnittelut ja terveiset.

      Tässä nyt jotain. Onhan se tietenkin eri asia tehdä ystävälle kuin puolisolleen, mutta toivottavasti tässä vähän vinkkiä oli :)

      • Tiinulii

        loppuun voisikin jättää muutaman tyhjän sivun "vieraskirjaa" varten ja lahjakortti ideakin laitetaan muhimaan...
        Kiitos kaunis vinkeistä!


      • waesrt
        Tiinulii kirjoitti:

        loppuun voisikin jättää muutaman tyhjän sivun "vieraskirjaa" varten ja lahjakortti ideakin laitetaan muhimaan...
        Kiitos kaunis vinkeistä!

        syntymäpäivän kuumimmat puheenaiheet/uutiset maailmalla, sää ja nuoruusvuosien pinnalla olleet muotivillitykset?


    • Tiinulii

      antamaan vinkkejä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      93
      7567
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4027
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      47
      3566
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      2961
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2692
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      45
      2532
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      132
      2451
    8. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2444
    9. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2399
    10. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      25
      2165
    Aihe