...siis ystäväni täyttää syksyllä 30v ja ajattelin
lahjaksi jonkunlaista "leikekirjaa" hänestä.
Nyt on kasassa nippu valokuvia ja niihin meinasin kehittää kuvatekstejä, ajatuksena oli myös laittaa eräät laulunsanat jota lapsena rallatteli ja ruokaohjeet lempiruoista.
Mutta mitä muuta???Otetaan vastaan hyviä vinkkejä!!!(Kirjasessa jota ajattelin on 30 sivua, joten materiaalia kuluu...)
Mitä leikekirjaan?
4
975
Vastaukset 4
- tein
omalle miehelle kanssa leikekirjan, kun täytti 30v.
Laitoin sinne valokuvia hänen elämänsä varrelta, runon ja lehdistä leikattuja "otsikoita", jotka sopivat häneen. Lisäksi yhden sarjakuvan, joka kuvasi häntä hyvin. Myös miehen äidiltä sain hänen lapsena tehtyjä piirroksia muutaman. Lisäksi askartelin muutamalle sivulle pienen "taskun", jonne laitoin esim. lahjakortin makuuniin.
Tein aika väljän tästä leikekirjasta, en tupannut sivuja kovin täyteen materiaalia, koska sivuja oli siinäkin reilu 40.. Eli yhdellä sivulla oli yksi "juttu" ja siihen tarvittaessa sopiva teksti.
Mieheni piti aika isot juhlat kavereiden kesken, joten jätin myös kirjan loppuun tyhjiä sivuja, jonne nämä kaverit pystyivät kirjoittamaan onnittelut ja terveiset.
Tässä nyt jotain. Onhan se tietenkin eri asia tehdä ystävälle kuin puolisolleen, mutta toivottavasti tässä vähän vinkkiä oli :)- Tiinulii
loppuun voisikin jättää muutaman tyhjän sivun "vieraskirjaa" varten ja lahjakortti ideakin laitetaan muhimaan...
Kiitos kaunis vinkeistä! - waesrt
Tiinulii kirjoitti:
loppuun voisikin jättää muutaman tyhjän sivun "vieraskirjaa" varten ja lahjakortti ideakin laitetaan muhimaan...
Kiitos kaunis vinkeistä!syntymäpäivän kuumimmat puheenaiheet/uutiset maailmalla, sää ja nuoruusvuosien pinnalla olleet muotivillitykset?
- Tiinulii
antamaan vinkkejä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.2291616- 911280
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2431221- 67985
- 75911
- 41695
- 57649
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?80552- 45527
No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä
Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.29514