rauhaton koira? (beagle)

marissah

    eli eilen päivällä koira oli tosi rauhaton, hyöri ja pyöri eikä millään löytänyt sopivaa asentoa. näytti olevan melko kivuliaat oltavat, ei kuitenkaan ulissut eikä muuta, mutta pyöri mahalteen ja yritti vaihella asentoja =S. ei syönyt muutenkaan koko päivänä mitään, vasta illalla söi yhden siankorvan ja nappuloita ja käytiin sitten ihan pieni lenkki ulkona. rappusten tulo ylös asti näytti olevan tosi hankalaa ja koira oli melko hätääntyneen näkönen =SS mitä tämä voi olla?! tänään oli sama juttu! tuossa 12 jälkeen päivällä alko tommonen ihmeellinen asennon vaihteleminen ja välillä kävellessään saatto kyyristyä maahan makaamaan semmoiseen "leikkiiin kutsu asentoon", muttta siitä oli leikki kaukana. äsken ei ottanut edes makkaraa ja laitoin dogin sitten lattialle viltin päälle makaamaan, jolloin huomasin että se täriseekin vähäsen :'( sohvalle hyppääminen ei onnistu, tuntuu että se ei pysty suoristamaan takajalkojaan tai jotain? kumminkin ulostaa ja pissii aivan normaalist, tai siis ainakin eilen teki tarpeensa normaalisti. (en tiedä tästäpäivästä koska äiti käytti aamulla.    
kyseessä siis 11-vuotias beagle herra.

7

1086

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olette jo

      Varmaan tätä lukeissanne olette jo vieneet koiran lääkäriin?

    • ASIANTUNTIJA-palsta

      täällä vastailevat vain "maallikko-lekurit", mutu-tuntumalla. paras apu on vain puhelinsoiton päässä. soittakaa nyt IHMEESSÄ jo eläinlääkärille!! kuvailemiesi oireiden perusteella koiranne ei voi tällä hetkellä hyvin. voi koira-parkaa!

    • emppura

      Oi voi. Tulipa paha mieli, ku luin tämän.
      Yksi koiristani (beagle tottakai) kuoli luonnollisesti vanhuuteen ollessa melkein 13, mutta onneksi ei ollu mitään moisia vaivoja.
      Oli erittäin pirteä paitsi viimeisenä iltana kun näin sen katseesta että kohta aika jättää..
      On kyllä aika huolestuttavaa, kun ei ollut enää makkara kelvannut. Yleensä beaglet kun on tunnettuja himostaan kaikkea herkkua kohtaan..
      11 vuottahan on jo todella paljon koiran iässä, ja se voi tietenkin vaikuttaa. Toivottavasti vaiva on vain väliaikainen ja menee ohi pian.
      paranemisia!

    • Deki

      tulehdus. Tartttis kyl lekurin katsastuksen.
      Mä en voi/saa suositella mitään hoitoa tutkimatta.

      • Deki

        Koissun aineenvaihdunta on erilainen ja annokset erilaisia ja koisulla on ikääkin jo. Jo yks burana saattaa tappaa!


      • ajokoiranjuoksuttaja
        Deki kirjoitti:

        Koissun aineenvaihdunta on erilainen ja annokset erilaisia ja koisulla on ikääkin jo. Jo yks burana saattaa tappaa!

        Olen antanut eläinlääkärin ohjeiden mukaan.


    • Pip

      Olisi mukava kuulla, miten beaglesi voi? Selvisikö syy?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      405
      1696
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      145
      1101
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      87
      1055
    4. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      66
      1046
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      94
      952
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      142
      802
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      731
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      691
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      669
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      644
    Aihe