Kaikki luonnonsuojelijat. Eiköhän kaikkeen ois paras ratkaisu kun ostaisitte metsät,maat ja vedet omaksenne. Saisitte suojella niin paljon kuin lystää eikä kenelläkään ois mitään sanomista.
Hieno ratkaisu ainakin minun mielestä.
Tarjousta odotellessa...
Hieno ratkaisu ainakin minun mielestä.
Tarjousta odotellessa...
Vastaukset 7
Vanhimmat
oli hienoa, kun keskusteltiin luonnon omistamisesta. Se on juuri sitä paskaa, jota nuo piiperöt yrittävät levittää ja "keskustella" siitä, kuka mitäkin omistaa. Suomen laki määrittelee hyvin tarkasti kuka mitäkin omistaa ja millä perusteella, siihen ei millään kommunistin sukuisella piiperöllä ole mitään sanomista.
Myyntitarjouksia voi tehdä Luonnonperintosäätiölle.
http://www.luonnonperintosaatio.fi/
Risuparrat saa tulla itse ostaan ja selvällä rahalla. Kettutytöille voi antaa vähä alennusta. Vois vaan vähän muuttua katsantokanta kun omilla ostaa. Sillä omilla minäkin oon omani hankkinu ja tuotoilla takaisinsijoitukseni saanut.
Että ihan 273 hehtaaria...? Josko saisi nauraa?
Niin 273 hehtaaria on olematon määrä luonnonsuojelualuetta Etelä-Suomessakin mutta parempi sekin kuin ei mitään. Lahjoittakaa rahaa tai metsää säätiölle, niin saadaan suojeltu ala kasvamaan.
Hulluko oot kun metsää raiskaat. Kevyempiäkin uudistusmenetelmiä on.
Lahjoittakaa. Siinäpä just oikee veto näiltä mitään saamattomilta luonnon ystäviltä. Voisitte itse myös tehdä sen eteen jotain eikä vaan parkuu suojelun puolesta.
Itärajan takana ois paljon suojeltavaa pienenä vinkkinä ja ois varmaan paljon tehokkaampaa olla siellä paikan päällä eikä van anonyyminä olla viisaana.