DR650 -91 helinä? Ohoi käyttäjät!!

Mikä ihme helinä ja kihinä kuuluu koneesta ja miten sen saa hiljaseksi? Taspainoketjun oon kiristänyt ja nokkaketju ei äännä! Mikä siis?
6711
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kun iso yksi sylinterinen käy niin se ei ole heikkohermoisen kuunneltavaa. Oletko katsonut ettei mikään ole löysällä esim. pakoputken suoja ym.

Äänestä
  • Myös öljy saattaa olla menettänyt ominaisuudet niin uudet tilalle "Mobil Delvac 10-40W".

    Äänestä

  • DR:sti kirjoitti:

    Myös öljy saattaa olla menettänyt ominaisuudet niin uudet tilalle "Mobil Delvac 10-40W".

    voi v****

    Äänestä

www.matkaendurot.net/forum/

Äänestä

kun moottorista alkoi kuulua helvetinmoinen kilinä ja helinä, sain kuitenkin paikallistettua vian pakoputken ulkokuoren aiheuttamaksi. Tosin eri mallinen pyörä kyseessä.

Äänestä
  • Toimii hyvin ja olen ajanut 2000km ja ääni pysynyt samana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ominaisuus vai??? kirjoitti:

Mikä ihme helinä ja kihinä kuuluu koneesta ja miten sen saa hiljaseksi? Taspainoketjun oon kiristänyt ja nokkaketju ei äännä! Mikä siis?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu