Ollut parin vuoden ajan outoja tuntemuksia aina välillä. Etenkin välillä, nykyään aika useinkin esimerkiksi autolla ajaessa tulee ihan kumma olo, heikko olo ja tuntuu et tää on nyt lopetettava mahdollisimman pian ja mentävä äkkiä kotiin. Usein myöskin aamuisin on huono olo, saattaa johtua tupakoinnistakin vaikka sitäkin on takana jo 4-5 vuotta. Olen 28v ja todellakin olen ihmetellyt pitkään jo mistä on kysymys kun välillä ihan hyvä ja välillä noita heikkoja tuntemuksia. Kotona yleensä ei mitään ongelmia, mutta tosiaan muuallla ollessa tuntuu välillä heikolta. Oon tutkinut muitakin mahdollisia vaivoja, mutta jotenkin tuntuis et tää ei oikein voi olla mitään muuta.
olisiko paniikkihäiriö?
Jonte
3553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
on joskus outoja tuntemuksia. Varsinkin kun mä ajan motarilla...mun sydän rupee hakkaa tulee kuuma ja haluu pysäyttää auton.
Nyt tosin tuntuu ettää oon päässy tästä hieman eroon...en tiedä miksi. ajattelen että mä voin pysäyttää auton millon haluun jos haluun.
pysähtyä miettimään onko elämässä kaikki kunnossa ja mitkä tekiät stressaa tai muuten väsyttää henkisesti, koska silloin toipuminen on nopeampaa. Itse painoin suomalaisella sisulla itseni liian huonoon kuntoon ja nyt on jo yli kaksivuotta aikaa romahduksesta ja ph-oireet melkein poissa, mutta kestää vielä ennenkö "normaali" elämä alkaa sujua
Näin se alkoi mullakin.ja en hoitanut sitä ja nyt se on pahana.Mutta muista että se ei ole vaarallista ja sen voi hoitaa.