onko kellään kokemusta scootereista lapsella alkaen 8 kk? selkänoja kun ei mene makuuasentoon.. olisivat ainoat rattaat käytössä.
toddlerien hyvät ja huonot puolet? minkälainen mahtaa olla lisävarusteena oleva jalkapeite, ohut vai topattu?
mitkä seisomalaudat menee näihin rattaisiin?
emmaljunga scooter vs britax toddler
4
1089
Vastaukset
- just on
scootterit ainoina rattaina alkaen 7kk. Hyvät on ollu ja jalkapeite meillä on emman et ei oo se emmaljungan oma mut tämäkin ajaa asiansa. Selkänoja menee kuitenkin niin makuulleen et hyvin siinä voi nukkua päikkärit.
- seisomalaudasta
en tiedä mut olen nähnyt joillakin scoottereissa seisomalautoja et kai niihin jotkut käy.
- Kengittäjä
Scoottereista ei sen enempää kokemusta, kuin mitä kaverin rattaita oon lykkinyt. Meillä noi Toddlerit, kevyet ja tykkään kun on jousitus, muttei mikään liian löysä sellainen. Menee myös kunnolla makuuasentoon, käytetty 4kk lähtien (reissussa). Ja sen kuomun takaosan saa auki(hyttysverkko sielä valmiina), joten kävi ulkomailla hyvin nukuttaa partsilla, kun tiesi, että ilma vaihtuu hyvin. Ja hinta oli 149e perusjalkapeitolla(topattu peitto) ja siihen kuului vielä toimitus, joten täysin hintansa väärti.
Toki tää viesti tulee sulle myöhässä, mutta ehkä auttaa jotain muuta. :D Seisomalautana sopi ainaki meillä peruslauta (olisko Ora tai Brio, käytettynä ostin). - jeeeeeee
ostettiin scooterit heti ku lapsi oli 6kk vanha. Aluksi harmitti, se että olisin halunnut noin pienen lapsen olevan naama minuun päin, mutta kaikkeen tottuu ja muksu kyllä tykkäs katsella menosuuntaan!
aion käyttää näitä rattaita siihen asti, kun lapsi vaan tarvitsee rattaita!
Ole tarkkana minkä väriset otat. Ainakin Ne v.punaiset kankaat rispaantuu ja näyttää sit rumilta :(.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053101Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 891349
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1521219Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze123999Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793