Talossamme on narkkari, joka käy yöaikaan kellarikäytävissä pistelemässä itseään, ilmeisesti kotoa piilossa.
Mitenkä näihin pitäisi suhtautua, pistää silmät kiinni vai ilmoittaa poliisille.
Mitenkä näihin pitäisi suhtautua, pistää silmät kiinni vai ilmoittaa poliisille.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitenkään narkkareita puolustelematta, niin mitä häiriötä tämä narkkari aiheuttaa? Käykö asunnossa jatkuva liikenne, jättääkö piikkejä lojumaan kellariin tai muualle, vai mitä?
Jos ei mitään häiriöitä aiheuta, vaan käy ainoastaan piikittämässä itseään, niin aika vaikea on asiaan puuttua.
No siinäpä se onkin, että melko siististi toimii, muuta ei huomaa kuin, että jättelee ovia auki ja näin ollen saattaa vieraatkin päästä talon tiloihin. Voi tietysti miettiä onko ovien aukijättö tahallista.
Jotensakin vaan ei ole kovin mukavaa kun tietää, että talon tiloissa yöllä liikkuu narkkari.
Miten suhtaudut naapurin täysjuoppoon myyntipäällikköön? Aina nenu tenussa kun rapussa näkee aamuin illoin.
Ryyppää hiljaa, eikä häiritse ketään. On vaan juoppo.
Suhtaudu samoin narkkariin, päihderiippuvaisia molemmat.
Jos aiheuttaa häiriötä, niin poliisi paikalle välittömästi. Kolmen käynnin jälkeen voitte sitten aloitella häätöprosessin.
Olen samaa mieltä kun häiriöitä ei ole ilmaantunut.
Onhan niitäkin nähty jotka pitävät konjakkipulloa vaimolta piilossa kellarikomerossa, joka ilta sitten käydään hakemassa yömyssyt. Tosi ihmeellistä mikäli vaimot eivät huomaa, ehkä ovat meitä miehiä fiksumpia.
Viinan ja mömmöjen hallussapidossa taitaa kuitenkin olla ero, toista saa pitää ja toista ei saa pitää.
Meilläkin liikkuu taloyhtiössä juoppo öisin,,ravaa jatkuvasti kellareissa,,ei mitään pahaa ole kellareissa tehnyt (en ole ainakaan kuullut) mutta miksi pitää hiippailla öiseen aikaan ja paukutella ovia.
Narkkareista ei ole muuta kuin haittaa pitemmällä tähtäimellä. Vaikka nyt ei mitään näkyvää ole, niin jos piikittää itseään taloyhtiön tiloissa, niin joku kerta siellä voi olla kavereita mukana ja hups murtautuvat esim. kellarikomeroihin. Samoin voivat tehdä muuta ilkivaltaa. Puhumattakaan siitä, että jättävät huumeruiskun johonkin, josta esim. lapsi sen vahingossa ottaa.
Joten seuraavan kerran kun tiedät tuon, niin soitto vaan poliisille. Narkkari on nimittäin kuin aikapommi taloyhtiössä. Mielipide perustuu kokemukseen narkkareista taloyhtiössä.
"Narkkari on nimittäin kuin aikapommi taloyhtiössä. "
Tuo on kyllä totta, huumeongelmilla on tapana muuttua vaikeammiksi.
Jos narkilla on kätkö kellarissa, niin poliisia voisi pyytää ratsaamaan varastot.