Olin viime viikonloppuna erään puolituntemattoman ihmisen häissä. Kaaso vei kaiken huomion itse morsiusneidolta. Kaaso oli laiha ja kaunis, oikein siro ja suorastaan säkenöivä. Morsian puolestaan oli pöhöttyneen oloinen ja huomattavasti ylipainoinen. Eikö kannattaisi nähdä hieman enemmän vaivaa kaason valinnassa, jottei kaikki huomio kiinnittyisi häneen?
Kaaso oli superlaiha
11
4264
Vastaukset
- outo kom.
Superlaiha ja kaunis? Ja ikäsi oli?
- kysellä
Hyi hyi sinua:D Morsian on aina kaunein kaikista, vaikka sieltä korsetin ja prinsessapuvun välistä tursuaisi mitä. Kaaso ja morsiusneidot eivät ole luultavasti vielä löytäneet unemiensa prinssiä, joten joutuvat pitämään itsensä vielä kuosissa. Kyllä he sitten tulevat perässä, mikäli ovat tätä normaalia suomalaista naistyyppiä, joka "kasvaa henkisesti" ja jolle "muut asiat tulevat tärkeämmiksi suhteessa" eli lakkaavat huolehtimasta itsestään, kun on mies saatu napattua.
- nildu
siis mitäh?!?! Oletko tosissasi sitä mieltä,että vaan sinkut pitää huolta ulkonäöstään?????? Et VOI olla tosissasi!!????
- 2157622
nildu kirjoitti:
siis mitäh?!?! Oletko tosissasi sitä mieltä,että vaan sinkut pitää huolta ulkonäöstään?????? Et VOI olla tosissasi!!????
Olen. Se koskee sekä naisia että miehiä. Ei toki kaikkia, mutta tiedän erittäin monia ystäväpiiristäni, joilla ulkonäkö on huomattavasti repsahtanut parissa vuodessa suhteellistumisen jälkeen, vaikka sitä ennen ollaan oltu hyvin tarkkoja siitä, miltä on näytetty. En tiedä mitä itse ajattelevat asiasta, kun ei kukaan siitä puhu, mutta tällä palstalla näkyy kirjoituksia, joissa kirjoittajat ilmoittavat että ovat "kasvaneet ulos" itsensä laittamisesta ja ulkonäöstään huolehtimisesta ja muut asiat ovat tulleet tärkeämmiksi. Se ei ole minusta reilua kumppania kohtaan. Jos se on henkisen kasvun tulos, niin miksi nuo ihmiset eivät saa tuollaista oivallusta ennen kuin ovat tiukasti parisuhteessa? Monella alkaa uusi itsestään huolehtimisen kausi avioeron jälkeen, sitten jaksetaan taas olla hehkeitä, joten silloin ilmeisesti ihmisen henkinen kehitys menee taaksepäin:o
Biologiaa tuo tietysti on, että ollaan parhaimmillaan silloin kun ollaan kumppania metsästämässä, mutta silti... - Redrabbit
Meitä poikkeuksiakin löytyy... Eli jotka olemme olleet pitkään parisuhteessa ja edelleen huolehdimme itsestämme. Kun olin nuorempi, monet varsinkin vanhemmat naiset sanoivat, että kyllä sitä iän myötä kiloja tulee eikä enää viitsi niin ressata ulkonäöstä. Noh, nyt ikää on tullut enkä enää kuule noita kommentteja, vaan näen kateellisia katseita, kun kiloja ei tullutkaan ja näytän edelleen hyvältä!
- sitten??
Ehkäpä morsiamella oli sen verran itsetuntoa, ettei välittänyt muiden ajatuksista, vaan oli valinnut tärkeään tehtävään parhaan ystävänsä! :)
Tosiystävyys ei katso ulkonäköä. Jotkut sen sijaan aina jaksavat kyylätä ja spekuloida muiden ulkonäköä ja asioita... - ajattelematon morsian!!
Kyllä pitäs vähän miettiä! Jos kaikki ystävät ja sukulaiset on kauniita niin ottas sitten kaason vaikka kadulta. Ei tietysti liian rumaa, että ei vieraat pelästy ja että ei rumenna liikaa häitä. Paitsi tietty jos itse on ihan hirveän näköinen haaska. Yks vaihtoehto on olla ilman kaasoa. Mutta, hei ei kai nyt niin voi tehdä?!
- jooooo
Pitää varmaan sanoa omalle kaverille nyt että ottaa jonku laihemman ku ite olen pyöremäpi kun hän! Voihan siinä käydä niin että kaikki vaan tuijottaa minua pursuilemassa juhlavaatteissa ja kaunis morsian jää vallan toiselle sijalle! Ajattelematonta tosiaan kun ei näitä asioita morsian mieti, viis siitä onko kyseessä morsiammen paras ystävä, pääasia että ei vie huomiota morsmaikulta! XD HUVITTAVAA!!!
- Parasta ikinä
mitä minä olen nähnyt, on se, että kaasolla on päällään farkut, että varmasti ei vie morsiamelta huomiota. Ihmiset on sairaita! Eikö tärkeintä ole juhlistaa onnellista tapahtumaa ystävien kanssa? Ei häiden tarkoitus ole yhdessä ihastella morsianprinsessaa. Häät on myös sulhasen ja vieraiden, ei sen hemmotellut kakaran siinä morsiuspuvussa.
- ei kai
morsian tässä mokannut. Siis tottakai virhe on kokonaan kaason! Hänen olisi tietenkin pitänyt lihottaa itsensä muodottomaksi ryhävalaaksi, jotta ei veisi morsiamelta huomiota.
- sitä ne on
Tulipahan taas todistettua se, että nämä superlaihat langankireät neurootikot on aina ja ikuisesti kaasoja....heheh..
Et arvaakaan kuinka monta neuroottisen laihaa kaasoa on nähty tämänkin kesän aikana. Se rehevä ja nauravainen, välitön pullukka kun on huomattavasti helpompi kumppaninakin, saati pedin lämmittäjänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 134357
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831649Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2641478Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731465Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2371351Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121130Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341080Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041079- 931024
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65993