KIA VALOVUOSIEN PÄÄSSÄ

Kian myynti on valovuosien päässä VW:n ja Toyotan myynneistä !!! ja tulee olemaan, keskitasolle yltää nyt tilapäisesti Ceedin mielettömällä mainonnalla,muut Kian mallit jumbosarjaa
91447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

kiteytettynä!!! cee´d vastaan VW tai Toyota!!! Kia taistelee pelkästään yhdellä volyymimallilla myynnin kärkisijoista, kun VW:stä ja Toyotasta puhutaan koko merkkeinä!!!!
Toisaalta: ei myyntilukemat tee autosta vielä parasta. Olihan Ladakin myydyin auto joskus 70-80 luvulla!

Äänestä
  • ladalla ja kialla on muutakin yhteistä kuin konela, molemmat ovat "muka halpoja", mutta täysin arvottomia muutman vuoden kuluttua kun uhri (ostaja) on saanut tarpeekseen konelan paskasta palvelusta ja rahastuksesta, esim. kian yleisemmät kulutusosat ja tarvikkeet kalliimpia kuin toyotassa, ja tällä hetkellä ei tarvikeliikkeillä ole viellä tarjota edullisempaa vaihtoehtoa moneenkaan kian tarvikkeeseen.

    Äänestä

  • nipponisti kirjoitti:

    ladalla ja kialla on muutakin yhteistä kuin konela, molemmat ovat "muka halpoja", mutta täysin arvottomia muutman vuoden kuluttua kun uhri (ostaja) on saanut tarpeekseen konelan paskasta palvelusta ja rahastuksesta, esim. kian yleisemmät kulutusosat ja tarvikkeet kalliimpia kuin toyotassa, ja tällä hetkellä ei tarvikeliikkeillä ole viellä tarjota edullisempaa vaihtoehtoa moneenkaan kian tarvikkeeseen.

    on moneen kertaan todettu, ei kallis huolto tee itse autosta huonoa. Eikä myöskään näemmä edullinen hintakaan, sen verran hyviä pelejä nuo Korealaiset nykyään ovat. Tuollaisella ruputakuulla varustettua ylihintaista, vikaherkkää euroromua en osta enää ikinä!!! Toyota on hyvä mutta aivan ylihintainen, eikä ominaisuudetkaan ole missään mallisarjassa ihankärkikastia.

    Äänestä

Suomessa meille kaikki autot ovat "tuontiautoja". Omaa henkilöautotuotantoa kansanautoissa ei ole. Joten mitä haittaa Kian Ceedin menestyksestä kansalaisille on? Jos Kian asiakkaat ovat ostokseensa ja autoonsa tyytyväisiä niin minkä takia, kuten näyttää, meidän muiden tulisi olla siitä katkeria. Eihän yleiset tiet saisi olla "kulkijain tai automerkkien kilparatoja" muutenkaan. Yhteispelillä ja sovussa liikutaan. Merkkiin katsomatta.

Äänestä

ihmettelen kun joku ostaa 2v takuuautoja,
haluaa maksaa itse kulut 2v jälkeen,

siitä "takuuajan jälkeen vastaantulemisesta on aivan tarpeeksi kuluttaja-asiamiehellä dokumennti,
kannatta katsoa niitä eikä luottaa myyntimiehen puheisiin,
vastaantulemisesta takuunkin jälkeen.

meillä tehtiin kallis jarruremppa, 3,5v ja 60tkm ajettuun volkkariin, jarrulevyt kiierot, olin kuulemma jarrutellut väärin,
kaikki kustannus itselle.

Äänestä

laatu ei

Äänestä

Ainakin Kian maasturimallien Sorenton ja Sportagen myynti on kärkitasoa, jos et satu tietämään.

Miksi asia kiinnostaa?

Äänestä

Meillä päin ei voi cheeddiä ees mainostaa.
Auto,kun myy itte itteään.
Myyjillä runsauden pula.

Äänestä
  • "Mielettömällä mainollalla"
    Jopahan lause 21.7.2008 klo 21.31

    Niin on mutta; mielettömällä mainonnalla onkin ihan ymmärrettävä lause.

    Lisätään vielä korko: 1 prosentti ja maksuaikaa enemmän ja pienemmillä kk erillä kun auton arvo ikinä tulisi olemaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VW:stä ja Toyotasta kirjoitti:

Kian myynti on valovuosien päässä VW:n ja Toyotan myynneistä !!! ja tulee olemaan, keskitasolle yltää nyt tilapäisesti Ceedin mielettömällä mainonnalla,muut Kian mallit jumbosarjaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu