Aikamme mestari

Heikki K

Heikki, tuleva oikea mestari. Kaikkea hyvää Heikille.

2

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuleva mestari

      Jossakin muussa lajissa, muttei formula ykkösissä. Vai tarkoititko vanha mestari kun voitti Renault sarjan`?

      • Sir Cacomuco

        Heikki Kovalainen on hyvä tyyppi, ja melko tasainen kuski. Toivon hänelle pelkkää hyvää.

        Mutta, Heikin nopeudesta ei ole vielä tietoa. 1.5 vuoden aikana, jolloin hän on F1-autoa ajanut, ei ola vielä saatu mitään todisteita Heikin nopeudesta. MTV3:n selostajat kehuvat nopeasti ja erilaiset asiantuntijat kehuvat, mutta tulokset puuttuu. TV-lähetyksien kuvan varassa olevat ihmiset alkavat nopeasti ihmettelemään, että miten se Heikki ei saa mitään aikaan, kun on kuulemma niin nopea.

        Ja loppujen lopuksi homma on niin, että jos Heikki olisi Lewisiä nopeampi, niin hän olisi McLarenin ykköskuski. Sanokaa asiaan ihan mitä haluatte, mutta fakta on se, että F1 talli panostaa nopeimpaan mahdolliseen kuljettajaan. Tällä hetkellä McLarenilla se on Lewis. Jos se olisi Heikki, niin talli kyllä tukisi Heikkiä. Kyseessä on bisnes. Lewistä ei paapota siksi, että hän on britti tai koska hän on hyvä jätkä, vaan sen takia, että McLaren uskoo Lewiksen tuottavan tuloksia ennemmin kuin Heikki. Näin se vaan on. Tykkää asiasta tai ei. Heikki on McLarenin uusi David Coulthard.

        Nyt olisi tietenkin hienoa, että Heikki pystyisi jollain käsittämättömällä tavalla todistamaan tallilleen ja meille katsojille, että hän on tallikaveriaan nopeampi. Mutta mitkä ovat todennäköisyydet, että näin tapahtuu?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      135
      5000
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3356
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      113
      2674
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      47
      2318
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      261
      1791
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      47
      1729
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1577
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1536
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1510
    10. Et tykkää enää

      Musta? Jos vaan voisin niin tekisin kyllä kaikkeni et pääsisin sänkyyn sun kans
      Ikävä
      18
      1229
    Aihe