joskus kun tuli otettua kunnon kännit ja baarista tuli vasta neljän aikaan kotiin,niin päivällä kun heräsi niin oli vielä kännissä. miten ihmeessä sitä voi "höyryt" olla vielä päässä päivälläkin!?. silloin vielä poltin tupakkaa mikä aiheutti kaameamman kankkusen vielä. nyt en enää polta enkä juo muuta kuin kohtuudella. kankkunen iski vasta joskus illalla sitten kun päivällä oli vielä kännissä.
aamulla vielä kännissä
12
9057
Vastaukset
- päivällä
vielä selvinpäin voi olla. eli jos klo 4 lopetit ja olit ottanut siis ainakin 15 annosta, niin olet vasta iltapäivällä selvänä. painokin tietysti vaikuttaa. tupakanpoltto ei vaikuta asiaan mitenkään. mullakin jos siinä ammukuuden jälkee lopettelee ja tullu esim lähemmäs korillisen verran kaljaa otettua niin illalla herätessä vielä huone pyörii aika mukavasti :D rattiin on asiaa vasta yöllä. onneksi mulle ei käytännössä tule krapulaa. pientä väsymystä ja janontunne.
- Mikään
...ihme... Alkomahooli loppujenlopuksi on aika hidasta palamaan. Meikäläisellä oli jo teini-iässä nämä kokemukset, että kännit lähti pois lopulta vasta kahdeksan aikaan illalla tms.
- 41v toleranssi onse
että 5 pulloa vinkkua ja selviämiseen menee sellainen 18h - koska maksa tottuu polttamaan dokujen juomisia nopeammin: ihan lääketieteellinen fakta.
- Anonyymi
Sääli kaikkia jotka vetäää päänsä täyteen , ja käytös sitten sen mukaista. Onneksi ei ole edes lähettyvillä ihmisiä jotka kuuluvat siihen kastiin että on vedettävä pää täyteen
- ---+
Jos kerran olet aamuyöhön ryypännyt, niin ilman muuta vasta myöhään iltapäivällä tai illalla voit olla selvä.
Ei kenelläkään ole turbomaksaa, joka polttaa viinat että naks. - vikaa kuin
vain laskutaidossa. Ihan sama mihin vuorokauden aikaan ryyppääminen tapahtuu, sama aika menee viinan poistumiseen kehosta.
Rautalangasta: Jos aloitat juomisen aamulla kello 9 ja lopetat sen illalla kello 6 niin juomasi alkoholin palamiseen menee ihan sama aika kuin jos aloittaisit juomisen illalla kello 6 ja lopettaisit sen yöllä kello 3. Esimerkissä numero 1 olet kännissä aamun, päivän ja illan, esimerkissä numero 2 olet kännissä illan, yön ja aamun. Vaihtoehtoja on muitakin, kuten esimerkiksi, että aloitat juomisesi kello 12 ja lopetat sen kello 15, jolloin taidat olla päissäsi vain iltapäivän.
Ymmärsitkö vai haenko toisen rautalangan? - melko normaali
ihan normaalia
- Kikkelsson666
KAKKA
- Uulimo
Kakkaa suuhun
- Anonyymi
Lopetin itse juomise klo 23, jotain 15 olutta. Nyt kohta 12tuntia niin edelleen jossain kännin ja krapulan välissä olen. Klo 14 töihin.
- Anonyymi
Pahin kankkunen iskee kunnon kännäämisen jälkeen klo 14-19.
- Anonyymi
Kankkusessa ?
Se on oikeasta nimeltään esi aste alkoholimyrkytykselle.
Moni puhuu siitä ihan niinkun se olisi joillekin oikein kehumisen aihe ,
Joten olen kiitollinen ettei omassa tuttava piirissä ole noita ” kankkusesta” kärsiviä
Osaavat juoda kuten juominen on tarkoitettukin. .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4422936Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys202546Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372225- 1251991
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2491639Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2081284Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861240Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71235Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511223Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281198