Rihannako ei osaa laulaa?

4287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eihän se mennyt ihan vireessä. Rihanna on erittäin kaunis nuori nainen ja hänelle sävelletyt laulut myös hyviä. Ongelmia tuottavat ei kovin kummoinen äänen väri, epäpuhdas laulaminen ja keskinkertainen rytmitaju. Loistava markkinoinnillinen tuote joka tapauksessa!

Äänestä

Laulunääneen ja musiikkiin puuttumatta konsertti oli aika surullista katsottavaa ja kertoi lähinnä naisartistien lohduttomasta tilanteesta musiikkimarkkinoilla. Seksiä, seksiä ja seksiä. Show oli välillä kuin bdsm-bileet ja valtaosan ajasta Rihanna näytti halvalta ilotytöltä seksikauppa-asuineen. Kyllä nykyisin tuota pornoa on joka tuutti täynnä, ei sitä tarvitsisi konserttilavoille. Rihanna on kaunis nainen eikä moinen pukeutuminen ole tarpeen.

80-luvun naisartistit ja hekin jotka olivat seksisyboleita olivat kuitenkin viehättävän naisellisia eikä heidän tarvinnut keikkua latexissa puolialastomana dominatunnelmissa. Tasa-arvossa menty askel taaksepäin?

Rihannalla on ihan kivoja biisejä mutta konsertti kyllä vei minun silmissä häneltä pisteitä. Voi kun viehättävyys tulisi taas muotiin, tuo seksishokeeraus olkaa olla jo mielestäni nähty ja out-of-time.

Äänestä

joopa joo rihanna laulaa ja on ok

Äänestä

kyllä se laulaa osaa,mutta huono lavaesiintyjä.samaa luokkaa kuin es,whitney houston.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä mieltä? kirjoitti:

Musta ainakin aivan upeaa.
http://www.youtube.com/watch?v=eZeyKcXQZvo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu