Muista asiakas on aina tärkein,teit kaikkea muuta kuin palvelit,muista aina kun asiakas seisoo kassalla seteli kourassa,odottaen sitä niin minulle tärkeää juomaa,sinä läksit tiskin takaa kantaan pöytään ruokailuvälineitä,vaikka ei ollut ainoatakaan ruokailijaa,muista seuraavalla kerralla asiakas ensin,pöytien siivous ihan toisella ajalla.Tosi pieni asia sinulle,mutta tärkeä minulle,sattui oleen se toinen lomapäivä koko kesänä minkä voin terassilla käydä.P.ässä
Muista
Tarjoilija tyttö
2459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Näille hempukoille voi asiasta huomauttaa. Itse saan ainakin suurta nautintoa jos pääsen sanomaan heikosta palvelusta kovaäänisesti niin että muutkin paikalla olijat kiinnittävät tapahtumaan huomiota ja saan sympatiat osakseni huonosta palvelusta!
Asiakas on aina oikeassa.
Ammattitaito tai -taidottomuus on eri asia kuin se että asiakas on aina oikeassa. Asiakas on melkein aina oikeassa, mutta tuolla yössä se raja menee jossakin asiakaspalvelun ja poliisin välissä.