Härkä (n) ja Skorpioni (m)?

kysyjä__

Kuinka onnistuisi härkänaisen ja skorpparimiehen suhde?

9

2006

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ykshärkäN

      Oivallinen kysymys.Itselläni vain huonoa kokemusta tästä yhdistelmästä:)Omistushaluinen ja mustasukkainen skorppari pahin.Skorppari miehiä löytyy kyllä laidasta laitaan.Ja se on jännä huomio et tässä merkissä olevat miehet usein vapailla markkinoilla.He etupäässä mukavia kavereina. Mukavaa Kesää :)

    • Lillyputti

      Olin naimisissa skorpparin kanssa. Mustasukkainen ja kaljaan menevä mies, tuurijuoppo. Seurustelin vuoden skorpparin kanssa ja hän piti koko ajan yllä suhdetta ex-naisystäväänsä. Lemppasin molemmat. Sängyssä hyviä, mutta muuten ei juurikaan luottamusta.

    • hä.n.

      skorpioni miehestä ei ole Mieheksi. Jos härkänainen haluaa pitää hauskaa hyvässäkin seurassa, hän kelpuuttaa skorpparimiehen seuralaisekseen. MUTTA, kun härkänainen vaatii vähän enemmän lujuutta, tasapainoisuutta, elämän "vakavuushallintaa" ja samaan soppaan hivenen hauskuutta.. NIIN huomaat kuinka selkärangaton skorppionimies on! Vääntelee vain pyrstöään nikama nikamalta puolelta toiselle!!! Ja härkänainenhan on niin härkä ettei hän hukkaa kunnioitustaan vetkuiluun! Ja, loppujen lopuksi skorppionimies perääntyy, eikä uskalla hyökätä, kun tuntee arvokkuutensa kutistuneen!;)) Härissä on voimaa.

      • ei ainakaan ole

        valehtelijoita, kieroja mamman poikia ja heissä ei ole koskaan mitään vikaa vaan aina siinä toisessa, täysiä paskoja.


      • hä.n.
        ei ainakaan ole kirjoitti:

        valehtelijoita, kieroja mamman poikia ja heissä ei ole koskaan mitään vikaa vaan aina siinä toisessa, täysiä paskoja.

        hänellä voi olla kehitysvaihe kesken... hän mylvii ja ulvoo itseriittoisuuttaan, tanner tömisee ja rinta pullistelee, muttei tiedä mitä sorkkien alla tapahtuu.. fysiikka sokaistanut psyykkeen, aivot hukassa, eksynyt radaltaan.. En ole kuin yhden kerran itse törmännyt härkämieheen..Olisi kyl kiva törmätä enemmänkin, ni näkis onko ne härkänaisen veroisia..


    • Härkä Neit´

      Mulla aina menny puuroksi jutut skorpioni miesten kanssa. Ne vaikuttaa kiinnostavilta mutteivät sit kuitenkaan saa mua syttymään kunnolla.
      Tulisia muka.. ei vaan oo mun tielle vielä sellasta sattunut.
      Ystävinä mulla on siis naisskorppareita. Ja me tullaan kyllä hyvin juttuun.

      • ---------

        No jo on haukuttu skorpppari-miehet...
        Itse rakastuin ja hän ensi silmäyksellä..heti ensi tapaamisella.....Skorppareitakin on moneen junaan, kuten meitä muitakin ihmisiä....


    • ja ex oli härkä!

      voisin kertoa pikkuisen tarinan!
      olimme yhdessä 14vuotta ja kaikki oli alussa todella hyvin ja kaunista!rakkaus kukoisti sekä tunnepuoli oli räiskyvää oikeaa salamointia niin hyvässä kuin pahassakin!uskoisin kuitenkin että härkä ja skorppiooni sopii yhteen!!!skorppioonin pitää vain muistaa härän itsepäisyys ja sen itse ohitin aina toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos menetelmällä!eli ei saa ottaa niin vakavasti härän reuhaamisia vaan huumoria niin hyvä tulee!minun ja exäni suhteen loppuminen oli ihan muusta seikasta kiinni joten uskon että voisi olla ihan hyvä yhdistelmä kunhan totutte toisiinne ja toistenne tavoille ja kunhan kumpikin joustaa sopivasti!mutta riidat ratkaistaan siinä yhtälössä yleensä kamarissa:)!
      minun suhteessa exäni työ nousi hattuun ja mielenkiinto muuhun kuin yhdessäoloon!tämänhetkinen tieto hänestä on että tunteeton ja kylmä ihminen jota säälin!valitettavasti!

      • scorpionX

        Parisuhteilusta härkänaisen kanssa ei kokemusta, rakastajattarena härkänainen ylivoimaisesti parhain! ;)

        Siinä jää leijonat, oinaat, skorpionit, kaksoset, kalat, vesimiehet, neitsyet, vaa-at armotta taistelemaan muista mitaleista!!! (kyseisistä merkeistä siis itsellä kokemusta...)

        Yksityiskohtiin sen suuremmin menemättä ;) Härkänainen todella räjäytti tajunnan. Aivan uskomatonta seksiä isolla S:llä!

        Tähtimerkeistä kauriit, ravut ja jousimiehet kokematta... Kuka tietää, heissähän saattaa piillä kultamitaliainesta ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      101
      3023
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      97
      2463
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      43
      2286
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      80
      2258
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1916
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      13
      1506
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1297
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1240
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1117
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1074
    Aihe