Tänne provoja!!

No sillälailla!

pistäkää provoviestii tulee ja mielellään jotain uutta ettei mitään korjaus hommii tai traktori juttuu ne on jo vanhoja! uutta kehiin ja koko kansaa naurattaa!xD

3

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Göran

      Huomisessa Helsingin Sanomissa pyytävänsä pelkästääm Suomessa lähes 20 000 vuosina 1999-2002 myytyjä S40/V40 malleja huoltoon maahantuojalle. Maailmanlaajuisesti tämä koskee lähes 500 000 autoa.

      Suunnitteluosaston pääinsinöörin apulaisen sijaisen tuuraajan juoksupojan kaiman tuntemattoman velipuolen mukaan syynä on korirakenteen suunnittelussa tapahtunut vakava virhe. Tämän virheen vuoksi Volvo näyttää laatikolta.

      Maahantuoja on saanut tehtaalta valtuutuksen paalata kaikki kyseiset Volvon mallit ja korvata tapahtunut vahinko käypään arvoon. Tällä hetkellä tuo korvausmäärä on (riippuen ajomäärästä ja vuosimallista ja tottakai yksilöllisestä kunnosta) paketti Costa Ricaa ja 1-10 berliininmunkkia maahantuojan kafeteriasta. Rahallista korvausta tehdas ei aio suorittaa.

      Jos tunnistat tämän vakavan suunnitteluvirheen omasta Volvostasi, kiirehdi viemään autosi maahantuojalle jo tänään ja vältä näin huomisen suuret ruuhkat..ja lisäksi tänään asian hoitavat saavat lisäetuna kiiltävän Volvo-avaimenperän!

    • Muutaman sentin lyhyempi muna

      Nyt olen muutaman sentin lyhyempi munainen mies. Luulin, että nyt pistetään Volvoa aivan kympillä ja se jää haistelemaan mun utuja, mutta mitä vielä. Se Volvokuski vei mun pilistä muutaman sentin, ja kun se on muutenkin jo niin pieni.

      Luulin ihan tosissani, että mun 1,9 ekodiesel Polo pesee sen S60:n. No ehkä se tappio johtui siitä, että se Volvo oli jo lähdöissä parikymmentä metriä edellä. Saavutin kuitenkin alussa, mutta sitten jostain syystä se S60:n rupesikin vetämään aivan eritavalla. Ne on vissiin hitaasti kiihtyviä nuo Volvot.

      Hei Volvokuski, anna takaisin mun itsekunnioituksenì!

      • zzz

        zzzzz


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      93
      1438
    2. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      184
      1400
    3. 76
      1175
    4. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      90
      1125
    5. Tekis mieli tulla rakastelemaan sua nyt heti

      Heti eikä kolmastoista päivä.
      Ikävä
      81
      985
    6. j miehelle

      Mitä meille oikein tapahtui?
      Ikävä
      83
      979
    7. Me emme...

      Näe, emmekä kuule toisiamme. Ajattelen silti sinua joka päivä💔
      Ikävä
      39
      952
    8. Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa

      Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa
      Kemijärvi
      66
      905
    9. Satonen Kelaan, on paras mies ?

      Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v
      Kansallinen Kokoomus
      78
      888
    10. Korjaamo Kiesifix

      Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/
      Oulainen
      5
      841
    Aihe