Kaksosten

liikkeet masussa

Eli erotatteko A:n ja B:n liikkeet omiksi liikkeikseen?

Itse tunnen B:ltä vain harvoin (kerran päivässä) selvät liikkeet joiden tiedään olevan varmasti hänen.

A on perätilassa oikealla joten tunnen hänen liikkeensä tosi hyvin. B on tähän asti ainakin ollut poikittain ja moukaroi maksaa ja munuaisia. Mutta koska minun pitäisi alkaa ertottamaan ne?
Nyt Rv:t 27 0

3

954

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuplaonni

      ... niitä välttämättä erotakkaan. Pötypuhetta jos joku muuta väittää. Itselläni oli istukat etuseinässä, joten hyvä jos edes päällepäin näkyi liikkeitä. Siinä sitten sai mietiskellä sisäisiä tuntemuksiaan.... :-)

      Onnea ja jaksuja odotukseesi!

      • ...

        Kyllä minä ainakin erotin,eikä ole mitään pötypuhetta! Istukka oli kohdun takaseinämässä, A rt ja B pt, hyvin erotti kumpi potkaisi:)


    • Johanna-84

      Eli siis b-vauvan liikkeet erotin ihan hyvin. B yleensä potkutteli samaan kohtaan oikeaan kylkeen. A-vauva oli alempana ja liikkeet tuntui heikommin kuin b:n. Loppuvaiheessa, kun vauvoilla alkas olla tosi ahdasta, en välillä tunnistanut kumman vauvan liikkeitä ovat. Välillä en edes ollut varma, että kumpikin vauva liikkui masussa, mutta onneksi loppuvaiheessa polikäyntejä oli niin usein, ettei ehtinyt huolestua!:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      707
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      610
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      579
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      576
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      184
      520
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    Aihe