Elikkäs ketkä aloittaa käsityöopeopinnot Savonlinnassa tänä syksynä? Ois kiva vaihtaa fiilareita jo näin etukäteen. Itse olen jo niin iloisella mielellä suuntaamassa kyseiseen opinahjoon. Kämppäkin jo löytyi, Hernemäestä. Toivottavasti se on kelpo paikka asustaa :)
Käsityönopettajakoulustus
4
401
Vastaukset
- mutta...
En aloita opintoja Savonlinnassa, mutta halusin sanoa, että Hernemäki on kiva alue asua. Rauhallista ja lähellä kaikkea.
- nanriikka
Sepäs on mukava kuulla. Aika summassa tuli tuo kämppä valittua kun ei kaupunkia yhtään tunne.
- syksyllä..
..käsityöopeopintoja aloittava. Kuin myös minulle uusi kaupunki ja kämpänkin löysin myös hernemäestä. Mukava kuulla, että on rauhallista aluetta :)
- nanriikka
Mulla muuttuikin kämppäsuunnitelmat ja suuntaan sittenkin Heikinpohjaan :) Muuttoa jo kovasti odottelen ja tietty opiskeluhommien alkuakin. Ei ole kovin paljon käsitystä vielä mitä se sitten tulee olemaan. Luotan että Savonlinna on kiva paikka asua ja opiskella. Oon ite kotoisin myös pienemmältä paikkakunnalat eli Savonlinnaan luulen sopeutavani hyvin. Opiskeluista en vielä tiedä. Tullut tässä laiskoteltua vuoden päivät niin en tiedä kuin niihin opiskelurutiineihin pääsee taas käsiksi. Motivaatio on kyllä huipussaa. Mitäs muiden fiilarit?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä911929Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2781761Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3051560Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1801442Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em881038- 511007
- 56977
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56968- 67944
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941