Pieniä elämänvinkkejä jokaiselle, jotka eivät ymmärrä vaakojen logiikka.
1. Lahjat ovat kivoja kohtuuden rajoissa
2. Katsoa saa muttei koskea
3. Älä koskaan suututa vaakaa, mikäli haluat pitää hiuksesi, jalkasi ja varpaasi vielä itselläsi.
4. Ole aina ystävällinen, niin sinullekkin ollaan.
5. Liika hössöttäminen on kamalaa kuultavaa.
6. Henkivakuutus on hyvä keksintö.
Niille, jotka eivät ymmärrä vaakoja.
6
1382
Vastaukset
- Vaaaka.
Minä en ainakaa noihin muotteihin mukaudu. :p
- vaaka myös
Enkä alentuisi noin yksinkertaista edes kirjoittamaan. Se tuo viisaus ei näköjään
etsiydy ihan kaikkien "koppaan".
Mutta antaa reppanoiden yrittää - jospa se siitä. - Vaaaka.
vaaka myös kirjoitti:
Enkä alentuisi noin yksinkertaista edes kirjoittamaan. Se tuo viisaus ei näköjään
etsiydy ihan kaikkien "koppaan".
Mutta antaa reppanoiden yrittää - jospa se siitä.Eiköhän ihminen itse, oli sitten vaaka tai vaikka kauris, tiiä miten itseä miellytetään, taikka toisia. Typerää tuommonen yleistäminen.
- tää kommenttisi
Vaaaka. kirjoitti:
Eiköhän ihminen itse, oli sitten vaaka tai vaikka kauris, tiiä miten itseä miellytetään, taikka toisia. Typerää tuommonen yleistäminen.
olisikin johdonmukaisuuden vuoksi sopinut
hyvin kommentiksi myös tuolla ylempänä olevaan aloitukseen "VAAKA: Seksi & rakkaus;"
- Vanha vaakkuli
Enpä tunnista itseäni tuosta listasta.
Eikä ystäväpiirissä ole muita vaakoja jotta voisin verrata tuohon, mutta tunnistan mm. kauriista, skorpparista , kaksosnaisesta , oinaasta ja jopa jouskarista noita piirteitä joten kumotaan se että vaaka olisi tuollainen.
Olen jo jonkin aikaa seuraillut tätä vaaka palstaa ja ihmettelen sitä vihaa ja katkeruutta vaaka ihmisiä kohtaan.
Oikeastaan huvittaa :) - vaakaa näistä vihjeistä
Mietis nyt vähä? Mikä sun nouseva merkkisi on? Oireet viittaavat ihan muualle.
Vaaka-ihmisen yksi peruselementti on se, että ei vaan kukaan koskaan riitelisi. Vaaka yrittää pitää rauhan maassa hinnalla millä hyvänsä. Vastapuolesta ei muokkailla vainajaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1742517Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from562060Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276601981- 1041977
Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen321966Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la621297- 1221146
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei201003- 55948
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110887