Metsästyksen vastustajat

ovatko he Hitlerin kätyreitä? Kuulin lähipubin ranelta, että näin olisi. Pitääkö paikkansa?
4300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Juuh, ilman muuta paikkansa pitävä tieto. Mitä suurimmassa määrin ne on juuri aatun hengenheimolaisia.

Eivät raukat saata käsittää sitä tosiseikkaa, että yhtä lailla kuin porkkananpurijalle, loppu tulee aikanaan myös kaikille (riista)eläimille.

Ja lähtö on nopeampi ja vaivattomampi taitavan metsästäjän tarkan luodin tavoittamana kuin nälän heikentämän petoeläimen raatelemana.

Mutta sitähän ei kaikki voi tajuta. Ei niin millään.

Äänestä
  • suuri vapahtaja? Pelastat eläimet tappamalla ne.

    Kukas teidät sitten pelastaa? Metsästyksen vastustajatko?

    Äänestä

  • Vai onko ihminen myös yksi riistaeläimistä?

    Logiikkasi säästää yhteiskunnan varoja huomattavasti pienetyneillä sosiaali- ja terveyskuluina.

    Äänestä

Niinhän sen täytyy olla, jos kerran rapajuoppo on toiselta känniääliöltä lähipubissa näin kuullut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luirumän kirjoitti:

ovatko he Hitlerin kätyreitä? Kuulin lähipubin ranelta, että näin olisi. Pitääkö paikkansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu