Intia keskus?

Onko kellään kokemusta Intia keskuksen matkoista? Aika edullisia olivat matkat. Esim. pelaako kaikki järjestelyt, kuljetukset, aikataulut yms.
81082
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

En ole käyttänyt, mutta olen kuullut monelta taholta, mm. tällä palstalla, että homma ei toimi. Kaikenlaista epäselvyyttä esiintyy.

Äänestä

Lue mitä tahansa matkailukeskustelupalstaa,niin ymmärrät,mitä tarkoitan.Matkan hinta kun nousee koko ajan ja liputkin saatat saada,jos jaksat perään kysellä tunnin välein.Oma kokemukseni ko keskuksesta jäi yhteen kertaan.En ymmärrä,miten saa vieläkin jatkaa toimintaansa???

Äänestä

Kyseinen putiikki oli kauan sitten pitkään Kuluttajavalituslautakunnan mustalla listalla. Viimeinen vaihtoehto.

Äänestä

Ei kannata käyttää HEIDÄN PALVELUJA

Äänestä
  • Kerro vielä ihmeessä miksi?

    Äänestä

  • jasminnn kirjoitti:

    Kerro vielä ihmeessä miksi?

    ottaa yhteyttä kuluttajansuojaviranomaisiin.Moni ei jaksa/viitsi niin pitkää juttua tänne kirjoittaa.Sillä sen puljun kootut töppäykset-kirja lienee raamattuakin paksumpi.

    Äänestä

  • old_profile_5960 kirjoitti:

    ottaa yhteyttä kuluttajansuojaviranomaisiin.Moni ei jaksa/viitsi niin pitkää juttua tänne kirjoittaa.Sillä sen puljun kootut töppäykset-kirja lienee raamattuakin paksumpi.

    Itse varasimme lennot sieltä kautta mitkä olivat todellakin halvat ja kaikki meni ok eli joko hyvää tuuria tai palvelu parantunut.....

    Äänestä

pelkästään huonoja kokemuksia. Eikä Intia keskuksen hinnatkaan muuten ole välttämättä halvimmat - ja vaikka olisivatkin, niin itse en ainakaan enää ikinä osta lentoja heidän kauttaan.

Olen ostanut liput Intia Keskuksesta kahdesti: ekalla kerralla ajattelin, että okei, voihan sitä mokia tapahtua, mutta tokan kerran mokailujen jälkeen luovutin. Kummallakin kerralla tein valituksen Intia Keskukselle, ja jäin ilman korvauksia - asiallisesta valitusten käsittelystä puhumattakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Onko kellään kokemusta Intia keskuksen matkoista? Aika edullisia olivat matkat. Esim. pelaako kaikki järjestelyt, kuljetukset, aikataulut yms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu