kannattaako lokakuun puolivälissä syntyvälle vauvalle ostaa pientä kevyttoppapukua? vai riittääkö paksu talvihaalari?
hieman aikaista ruvata kyllä miettimään, mutta on niin ihana katsella ja ostella pieniä suloisia vauvanvaatteita..
hieman aikaista ruvata kyllä miettimään, mutta on niin ihana katsella ja ostella pieniä suloisia vauvanvaatteita..
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vaikee sanoo millainen syksy on tulossa... Mutta joskos jonkinlainen "fleecehaalari" voisi olla ihan näppärä...?
Itse otin äitiyspakkauksen ja siinähän on se ohuempikin haalari, jota tuli kyllä käytettyä syksyllä ja olihan se niin iso,että taisi mennä vielä alkukeväälläkin.
Minusta ohuempikin haalari on ollut ihan tarpeellinen. Esim. vaunuissa jos on makuupussissa niin paksu haalari voi olla liikaa..
olla kun mietin. Lokakuussa -06 puolenvälin hujakoilla syntyi lapsemme. Olin hyvin varovainen uloslähdön kanssa. odotin sen neljäviikkoa ja ylikin, valitsin tuulettoman päivän kun vein eka kerran lapseni ulos. Isä tietysti halusi työntää aarrettaan vaunuissa. Kyllä meillä oli toppapuku päällä. Itse asiassa jouduimme ostamaan sille talvelle pienen pienen toppahaalarin, koska äitiyspakkausken puku oli liian suuri meidän pienelle kaverille.