U600 valokuvat ulos

Miten saan siirrettyä valokuvia tietokoneeseen? voisiko joku antaa ihan kunnon neuvot? avusta kiitollinen...
2292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Asenna puhelimesi mukana tullut kaapeliajuri (USB_DRIVER) ja Samsungin ohjelma tietokoneeseen ja päivitä ohjelma.
Kytke sitten puhelin kaapelin välityksellä tietokoneeseen ja siirrä haluamasi kuvat Samsungin ohjelman välityksellä.

Jos opettelu on ikävää, niin hanki puhelimeesi adpterilla (esim. http://www.jt-net.fi/product_details.php?p=2965 )varustettu muistikortti ja muistikortinlukija, jolloin voi siirtää kuvat ilman ohjelmia, kunhan tietokoneessasi on kortinlukija.

Äänestä

Puhelimen mukana tuli johto jonka voi kiinnittää tietokoneesi USB-porttiin. Tärkeää on, että asennat ohjelman (joka on sillä lvyllä joka kuului pakkaukseen) ENNEN KUIN TÖKKÄÄT JOHDON KONEESEEN.


Tai voit hankkia bluetooth laitteen (ellei koneessasi jo sitä ole) jonka isket koneeseesi kiinni ja lähetät bluetoothin kautta kuvat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


opetteleva 123 kirjoitti:

Miten saan siirrettyä valokuvia tietokoneeseen? voisiko joku antaa ihan kunnon neuvot? avusta kiitollinen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu