VAROKAA

Ravun pyynti on alkanut.
Rapuja voi syödä,kiusata
kusettaa,rakastaa ja ym.
31721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tänä vuonna onkin hyvä rapuvuosi. Pitääkin pitää varansa, ettei raakimukset nappaa. Viisasta siis pysyä kolossa, turvallisessa ja ah - niin auvoisassa. Taidanpa tehdä herkullisen kalakeiton tai häränlihapihvin. Ja sen jälkeen uimaan kuutamoon!

Äänestä

Toi oli aika kivasti sanottu. Mua ei olla vielä syöty, mutta kiusattu, rakastettu ja nyt lähipäivinä kusetettu oikein kunnolla.

Äänestä

kun menin itse eilen popsimaan mehukkaita rapuja, ihanassa seurassa, upeassa illassa... :P))terv.rapuNainen-65

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RAVUT kirjoitti:

Ravun pyynti on alkanut.
Rapuja voi syödä,kiusata
kusettaa,rakastaa ja ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu