tumma savulasinäyttö?

millainen käytössä, onko hankala nähdä tekstejä ulkoa entä sisällä
1118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sellainen joku savulasinen versio meillä on lapsella ja sitä ei näe juuri mitään auringossa. Eikä yhtään mitään, kun on ns. valmiustilassa, siis ei-aktiivinen, ei näy, jos joku on soittanut tai viesti tullut, vaan pitää näprätä valo ja tarkistaa. Siinä myös tuo 'valon päälläoloaika' tosi lyhyt, jos ei tee mitään (ei voi säätää) ja se todella piinaa viestien lukua.
Näissä muissa versioissa näkyy sopivan himmeästi esim. tuo viestin merkki, kun 'pimeänä' ja viestiä lukiessa valo katoaa vasta usemman kymmenen sekunnin kuluessa, kun tuossa 2626:ssa alle kymmenessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näkyykö kirjoitti:

millainen käytössä, onko hankala nähdä tekstejä ulkoa entä sisällä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu