Lada olisi Amerikassa ykkösmyynti nyt

Jenkeissä nyt on jättikysyntä näillä talousihmeillä.Lada Suomessa halveksittu sen taloudellisuuden takia.Sosiaalihuollon elätit meillä ostaa isoja pirssejä.
3307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lada on kokoluokassaan todellinen bensasyöppö. Tämä johtuu tietysti sen alkeellisesta venäläistekniikasta.

Äänestä
  • Ei se ole alkeellista venäläistä tekniikkaa. Se on 60-luvun italialaista tekniikkaa, joka on päivitetty 80-luvun amerikkalaisella GM:n ruiskutekniikalla. Kummassakaan ei polttoaineen säästö ollut mitenkään tärkeällä sijalla. Venäläistä tekniikkaa edustaa suunnittelun puutteiden korvaaminen lisäraudalla. Muotoiluhan on taas melkein kuin komiteamietintö. Kaikille jotain, eikä kukaan katso kokonaisuutta.

    ps. Lada on ollut myynnissä jo vuosia amerikan markkinoilla. Sen merkki siellä on Chevy Lada. Täällä vastaava laitos on myyty Lada Niva merkillä. Myyntiluvut eivät ole olleet mitenkään mainittavia.

    Äänestä

Epäilen että gallona bensaa saa maksaa vielä pari taalaa enemmänkin ennen kuin Billy-Bob sovittelee stetsoniaan Kalinaan mittaillakseen Teksasin-ranchinsa tiluksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tv uutisten katsoja kirjoitti:

Jenkeissä nyt on jättikysyntä näillä talousihmeillä.Lada Suomessa halveksittu sen taloudellisuuden takia.Sosiaalihuollon elätit meillä ostaa isoja pirssejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu