Millaiset kesäkeikat 2008?

fani51

Kyselenpä millaista on ollut meno Katrin tanssalavakeikoilla tänä kesänä. Mitä kappaleita hän esittää?

5

540

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fani61

      tämä iskelmä-radion juttu kertoo jo paljonkin

      Kotimaisen kevyen musiikin tapahtuma Tapsan Tahdit käynnistyivät keskiviikkona Nokialla aurinkoisen sään saattelemana.
      Avajaisohjelmaa seuraamaan kokoontui Nokian keskustaan, Tahtikadulle ennätysmäinen yli neljäntuhannen hengen juhlayleisö.
      Avajaisia tähdittivät suursuosikki Katri-Helena ja orkesterinsa Petoman. Yllätysesiintyjinä lavalle nousivat myös Sininen uni -näytelmästä tutut Tapio Rautavaara js Repe Helismaa, eli Jari Välimäki ja Pasi Heino.

      • Katri-fani

        Aivan surkeaa...En ole päässyt kuulemaan yhtään Katrin kesäkeikkaa,NYYH! Enkä siis tiedä mitä hän keikoillaan laulaa. Mutta ei niin pahaa, ettei jotain hyvääkin.. Syksy tuonee asiaan muutoksen, JEEH!


    • fani73

      Kylläpä oli mukavaa menoa Katrin kesäkeikalla.Lauloi paljon ja mukana oli koko skaala 1960-luvulta aina 2000-luvulle.Jos nyt jotain mainitaan..Zambesi,Lady love,En sulta pyytänyt kuuta,Kesän lapsi,Katson sineen taivaan,Onnenonkija,Elämänlangat..ja tottahan siellä oli paljon paljon muitakin tuttuja,tuttuja ja ihania lauluja.Todella leppoisaa ja iloista menoa.

      • fani51

        Kiitos kommentista ja jospa tässä vielä sitten itsekin ehtisi Katrin kesäkeikalle :O


    • Katri-fani

      kuten uumoilin, että syksy muuttaa kaiken, niin tapahtuukin: Lippu on jo ostettu Katrin konserttiin Kuopion musiikkikeskukselle.JIHUU!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      103
      4243
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      148
      3667
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      88
      3435
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      39
      2829
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      127
      1714
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1546
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      14
      1201
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1184
    9. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1144
    10. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1140
    Aihe