Powerpark on paras huvipuisto mitä Suomesta löytyy...
Pääsispä vielä tänä kesänä toisen kerran =)
pari videoo Powerparkista:
http://www.youtube.com/watch?v=l9AoLW1iRrw
http://www.youtube.com/watch?v=-wIvp04oqEg&feature=related
Powerpark oli aivan törkeen hyvä
12
2443
Vastaukset 12
- m38espoo
tunti venattiin vuoristorataan.
6 laitetta 4 tunnissa. kahvit välil.
laitteiden väliajat hidasta toimintaa.
avaimia etitään asiakkaalle laitteesta 10 minuuutin ajan joita ei sitten ollukkaan ja 70 ihmistä venaa jonossa ja polkee maata.
ranneketta ei kannata ostaa. 27 egee / 6 laitetta ja neljä tuntii kypsää venaamista.- siellä yleensä
Powerparkissa ei ole omilla käynneillä tarvinnut venata kertaakaan yhtä odottelukierrosta pidemmälle, eli n. 5min (max 10) päässyt vuoristorataan yms. ts. rahalle olemme saaneet vastinetta ja sen vuoksi etelästä viitsitty ajaa ja yövyttykkin pohjanmaalla.
Toisin on lintisillä ja särkkiksessä, siellä hyvällä kelillä menee tunti jonottaessa suosituimpiin laitteisiin, ei kiitos, vaikka ne ovatkin paljon lähempänä. - vähintään kerran kesässä
Kuulostaa kyllä oudolta. Itse, kun olen ollut Alahärmässä käymässä niin jonotusta ei ole ollut paljon nimeksikään. Olemme siellä käyneen kuitenkin vähintään kerran kesässä 2003 vuodesta saakka.
- Booster...
vähintään kerran kesässä kirjoitti:
Kuulostaa kyllä oudolta. Itse, kun olen ollut Alahärmässä käymässä niin jonotusta ei ole ollut paljon nimeksikään. Olemme siellä käyneen kuitenkin vähintään kerran kesässä 2003 vuodesta saakka.
Huvipuistolaite jumittui PowerParkissa 40 metrin korkeuteen
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/08/684192 - ja taason taas
Booster... kirjoitti:
Huvipuistolaite jumittui PowerParkissa 40 metrin korkeuteen
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/08/684192Mahtavaa suurentelua asiassa iltapäivälehdillä jälleen kerran....
- uskomattoman siisti paikka
Olimme viimeksi neljä vuotta sitten siellä edellisen kerran ja tykättiin jo silloin kovasti, koska siellä niin hemmetin siistiä. Taas oli kiva käydä viime viikolla. Yövyimme siellä myös asuntoautolla.
Mahtavan siisti paikka ja ei kertaakaan tarvinnut jonoissa seisoskella, vaikka ilma oli mitä parhain. Väkeä kovasti liikkeellä, mutta homma toimi todella sujuvasti!
Yksi tyttö (ei meidän), tiputti jäätelön asvaltille ja heti nuori työntekijä tuli siivoamaan jäljet. Yhtään tupakan natsaakaan emme maasta löytäneet!!! Poltamme itsekin ja kyllä heti pisti silmään, että kaikki tupakoitsijat kävivät sauhuilla merkatuilla paikoilla. Ei tullut mieleenkään tumpata maahan!
Käykää ihmeessä muutkin nauttimassa paikan fiiliksestä. Formuloilla ajo oli kerta kaikkiaan sykähdyttävä kokemus. Selkäpiissä kiva kutina ajon jälkeen ja aivan märkänä! Rahalle todella vastinetta. Kerran se vaan kirpaisee.
Pkle, kun täältä etelästä on sinne niin hemmetin pitkä matka ajaa. Jospa ois lähempänä, niin kävis kerran kuussa ainakin:)- PowerPark on todella puhdas...
Mun mielestä jokaisen suomalaisen pitäisi käydä katsomassa miten saadaan paikat pysymään silmiinpistävän siistinä.
Itselläni saman tyyppinen kokemus, kun kaadoin colat pitkin pöytää/penkkiä sekä lattiaa... Henkilökunnan edustaja oli ilman erillistä pyytämistä jo pyyhkimässä aiheuttamaani sotkua hymyssä suin ja samalla jutteli niitä näitä. Kehotti hakemaan uuden juoman kaatuneen tilalle...
- Suosittelen
Särkänniemessä kun olen lasten kanssa käynyt, on jäänyt lähinnä ryöstetty olotila.
Powerparkissa kun ostat pikkulapselle rannekkeen, itselle tarvit vain sisäänpääsyn alueelle ja saat mennä lapsen kanssa lähes jokaiseen pienten laitteeseen mukaan, jos tämä ei yksin uskalla mennä. Hieno juttu!
Ja siistiä on! - powerparkilla
katso otsikko
- mikään outo
Jos omistaja haluaa rakentaa hupipuiston maillensa, niin ei se outo ole.
Hyvä että joku tekee muuallekkin kuin ruuhka-alueille ja "kivikyliin" jotain.
Sitä paitsi "kivikylien" lähistöillä tontit ovat ylihinnoiteltuja, joten siihen uppoaisi sentti jos toinenkin, mikä näkyisi laitteiden tasossa ja pääsylippujen hinnoissa. - ainakaan
en minä nyt tuota sijaintia minään outona pidä. On tätä elämää muuallakin kuin vain kehä 3:n sisäpuolella. Mitä tulee jonotteluun esimerkiksi puisessa vuoristoradassa, jonoille ei enää enempää voi tehdä. Käytössä on 2 vaunua ja kuljettajat juoksevat hiki hatussa jotta mahdollisimman paljon saataisiin asiakkaita ajettua. Ja avainten etsintä nyt on asia, joka yleensä töytyy hoitaa, jotta asiakaspalvelu säilyy hyvänä. Ei sitä toisten auton avaimia mielestäni oikein voi etsimättäkään jättää
- Stina78
aivan ihanaa, kun lauantaina kävin siellä! Vuoristorata oli aivan huippu ja Joyride. Pää alaspäin- laitteisiin en mennyt 11-vuotiaan kummipoikani kanssa mutta päivä oli aivan uskomaton. Yläkerran setä laittoi kuitenkin neljän maissa pisteen meidän touhulle, kun ketjukaruselliin mentiin- tuli jumalaton raekuuro ja kasteli meidät alta aikayksikön. Vesi vaan litisi kengistä sen jälkeen. Mutta kivaa oli ja kun oma tenava kasvaa pari vuotta, lähden takuulla hänenkin kanssaan sinne!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791762
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109923Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo110783En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset209674- 133638
- 52601
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä20590Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51572- 37556