Hei! kuinka teillä muilla noi aamut sujuu? itse olen syönyt cipralex 10mg ahdistukseen, paniikkiin ja masennukseen, lääke on toiminut muuten hyvin kaupassa käynnit sujuu yms... mutta aamuisin on tosi vaikea saada itseään käyntiiin ja lisäksi tuntuis jotta ei ihan olisi oma ittensä olisi niinkuin irti omasta kropasta... onko muilla vastaavaa???
Aamut yhä
yhtä persettä...
4340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
On aamut vaikeita...itse syön täl hetkellä luonnonlääkkeitä ja vitamiineja. Ne tosin virkistävät, mutta toisaalta harmittaa, kun haluaisi nukkua vain pitempään ja ei enää nukuta. Mun masikseen kuuluu liikanukkuminen yhtenä oireena.
..mää´kii..
oli samoja tuntemuksia ku olin töissä. Tuntui kuin irtautuisin kropastani ja katselin vierestä ku tein töitä. Tuntui jännälle. Lääkitystäni nostettii ja oon ny sairaslomalla.
Kattlis et mites aamut sujuu ja sit vaik nukkuin taas tunnin kaks ja jatkais normaalisti päivän menoja?
Heh, sokea neuvoo :)