Tietovisan palkinnoiksi?

Hei!
Onko mitään ideaa minkälaisia pieniä, hauskoja palkintoja voisi antaa leikkimielisestä tietokilpailusta?
Kyseessä on kosteahkot illanistujaiset...
Tärkeintä tosiaan on, että palkinnot on hauskoja, mutta ei mitään älyttömän kalliita.
13498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

erivärisiä muovisia taskumatteja ja sisälle "ylläreitä" - viinaa, likööriä, limsaa, vettä, olutta tai mitä nyt sitten keksitkään vaikka nameja.

Ittellä on hyvä pitää listaa, mitä minkin värinen taskari sisältää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tetsa kirjoitti:

Hei!
Onko mitään ideaa minkälaisia pieniä, hauskoja palkintoja voisi antaa leikkimielisestä tietokilpailusta?
Kyseessä on kosteahkot illanistujaiset...
Tärkeintä tosiaan on, että palkinnot on hauskoja, mutta ei mitään älyttömän kalliita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu