Poliisin mukaan laitonta:

6470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Etkö sä ole se jannu joka tehtailee tutkintapyyntöjä, rikosilmoituksia ja pidät oikeuskanslerin myös kiireisenä? Lopuksi mainostat aina olevasi datanomi ihan kuin se olisi suurempikin titteli ;D

Onnea vaan sulle.

Äänestä
  • laittaa rikolliset, poliisit ym lierot, vastuuseen rötöksistään

    Äänestä

  • pitäisi antaa viranomaisten toimia väärin? eikö syy eri tahojen kiireeseen ole ne laittomat päätökset sun muut?

    Äänestä

Ei kai poliisin tarvi mitään väittää, ihan lain mukaahan tuommoinen ei ole mahdollista..

Äänestä
  • Mikä ei ole lain mukaan mahdollista? Se mitä poliisi väittää vai se mitä Petu on tehnyt?

    Äänestä

Poliisi päättä mikä on laitonta ja mikä laillista. Ettkö jo tajua, että elämme poliisivaltiossa.

Poliisi on laki Suomessa ja kuka arvostelee poliisia julkiseti saa tuntea sen "nahoisaan".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_8237955 kirjoitti:

Väittävät laittomaksi:
http://www.poliisikoulu.fi/poliisi/discuss.nsf/vwThreads/548B94AA0C74E6B4C225744300529720

Kuten tätäkin:
http://www.harjavalta.info/2007/Polja_Poljempi,_Poliisi.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu